حکومت قره باغ: ترکیه و آذربایجان دست به نسل کشی ساکنان قره باغ زده اند

به گزارش چه خبر آنلاین، وزارت خارجه حکومت قره باغ کوهستانی دولت جمهوری آذربایجان و ترکیه را به نسل کشی مردم این منطقه متهم کرد.

حکومت قره باغ: ترکیه و آذربایجان دست به نسل کشی ساکنان قره باغ زده اند

جهت دریافت خدمات طراحی خانه ویلایی در زمین شیبدار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه حکومت قره باغ کوهستانی، در بیانیه ای مدعی شد که ترکیه و جمهوری آذربایجان دست به نسل کشی ساکنان قره باغ زده اند.

به نوشته العربیه، در این بیانیه آمده است که نیرو های جمهوری آذربایجان تحت کنترل ترکیه هستند و به حملات خود علیه غیر نظامیان در قره باغ کوهستانی ادامه می دهند.

وزارت خارجه قره باغ همچنین مدعی شد که آواره شدن اهالی این منطقه، ادامه سیاست نسل کشی در حق ارمنی هاست که در خلال جنگ جهانی اول از سوی امپراتوری عثمانی به وقوع پیوست.

حکومت استپاناکرت، در ادامه از کشور های دخیل در این بحران خواست تا برای توقف حملات به قره باغ کوهستانی وارد عمل شوند. در این بیانیه همچنین آمده است که 21 نیروی نظامی ارمنستانی در حملات ارتش جمهوری آذربایجان کشته شده اند.

با گذشت 10 روز از شروع جنگ شدید در قره باغ کوهستانی، اکنون جنگ شهر ها شروع شده و باکو و ایروان یکدیگر را به جنایت جنگی و هدف قرار دادن غیر نظامیان متهم می نمایند.

دیروز نیز آرمن سارگسیان رئیس جمهور ارمنستان، ترکیه را به پاکسازی نژادی ارمنی ها در قره باغ کوهستانی متهم کرد و گفت آن چه که در این منطقه در حال رخ دادن است، یک فاجعه انسانی به شمار می رود و ادامه دار شدن جنگ موجب بی ثباتی در کل منطقه خواهد شد.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 389

به "حکومت قره باغ: ترکیه و آذربایجان دست به نسل کشی ساکنان قره باغ زده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکومت قره باغ: ترکیه و آذربایجان دست به نسل کشی ساکنان قره باغ زده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید