برنامه ریزی برای ارائه اینترنت رایگان در سال تحصیلی

به گزارش چه خبر آنلاین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حالی از برنامه ریزی برای ارائه بسته های اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزان در سال تحصیلی جدید اطلاع داد که 89 درصد از کاربران اینستاگرامی اعلام کردند آموزش مجازی هزینه اینترنتشان را افزایش داده است و تنها 27 درصد کاربران از اپلیکیشن شاد استفاده می نمایند.

برنامه ریزی برای ارائه اینترنت رایگان در سال تحصیلی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

مدارس و دانشگاه ها از هفته ابتدایی اسفند یعنی از همان زمان ورود ویروس کرونا به ایران تعطیل شدند و با تعطیلی کلاس ها، موضوع آموزش مجازی مطرح شد. اما یکی از مهم ترین چالش های آموزش آنلاین، دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس های آنلاین دانشگاهی نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و برای دانشجویان هزینه بالایی خواهد داشت.

به همین دلیل در حالی که دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند، وزارت ارتباطات از رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی تا خاتمه خرداد اطلاع داد. از طرفی پیش از این گفته شده بود سناریوهای موجود برای بازگشایی مدارس این است که اگر شرایط شهرستان ها و کشور سفید باشد، آموزش حضوری خواهد بود. اگر شرایط زرد باشد، آموزش ترکیبی حضوری و مجازی پیش بینی شده است و اگر شرایط قرمز باشد آموزش مجازی در شبکه شاد ادامه پیدا می نماید.

در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در صفحه خود در اینستاگرام، با بیان اینکه برای تحقق عدالت آموزشی و ارائه بسته های اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزان در سال تحصیلی جدید برنامه ریزی می کنیم، سوالاتی را به صورت نظرسنجی از کاربران مطرح نموده که نتایج این نظرسنجی با گذشت یک روز، در ادامه آمده است.

کاربران در پاسخ این سوال که برای آموزش مجازی از اینترنت خانگی (وای فای) استفاده می نمایند یا اینترنت همراه؟ پاسخی 53 درصدی به اینترنت همراه و 47 درصد به اینترنت خانگی داشتند.

سوال دوم وزیر ارتباطات این بود که آیا برای آموزش مجازی از سامانه شاد استفاده می نمایند یا از سایر پیغام رسان ها و ابزارها؟ که در پاسخ به این سوال، کاربران 27 درصد به شاد رای داده و 73 درصد گزینه سایر ابزارها را انتخاب کردند.

در پاسخ به این سوال آیا هزینه اینترنت شما با استفاده از آموزش مجازی افزایش یافته است؟ 89 درصد پاسخ مثبت داده و تنها 11 درصد اعلام کردند که افزایش هزینه نداشتند.

در سوال خاتمهی نیز عنوان که در سال تحصیلی گذشته، موضوع هزینه شبکه یا کیفیت خدمات شاد برای کاربران چالش عظیم تری محسوب شده است که در این خصوص 59 درصد کاربران چالش هزینه و 41 درصد چالش کیفیت این خدمت آموزشی را مطرح کردند.،ایسنا

بیشتر بخوانیم: ارائه اینترنت رایگان به معلمان و دانش آموزان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 392

به "برنامه ریزی برای ارائه اینترنت رایگان در سال تحصیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای ارائه اینترنت رایگان در سال تحصیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید