بازارگان، رویداد بازرگانان مدرن ایران در تبریز برگزار گردید

به گزارش چه خبر آنلاین، اولین دوره بازارگان، رویداد بازرگانان مدرن ایران به میزبانی دیجی کالا و با حضور شرکای تجاری این شرکت در استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

بازارگان، رویداد بازرگانان مدرن ایران در تبریز برگزار گردید

دیجی کالا با تیمی 50 نفره متشکل از مدیران کل، ارشد و کارشناسانش هفتم تیرماه از ساعت 16 تا 22 در هتل پارس ائل گلی تبریز میزبان دارندگان پنل فروشگاهی در پلتفرم دیجی کالا، کسبه و اهالی بازار تبریز بود. این گردهمایی که بیش از 400 نفر از فروشندگان دیجی کالا در آن حضور داشتند، به منظور معرفی و ارائه امکانات و خدمات این شرکت برای توسعه تجارت الکترونیک برگزار شده و طی آن از همکاران تجاری برجسته قدردانی شد.

10.3 میلیارد تومان فروش ماهانه بازرگان تبریزی در دیجی کالا

فروش سالانه 130 میلیاردی پرفروش ترین فروشنده تبریز، حضور شش ساله تبریزی ها در عمر هشت ساله مارکتپلیس دیجی کالا و سهم 73 درصدی استان آذربایجان شرقی از تنوع کالایی تنها بخشی از آمار و ارقامی بود که علی فدایی مدیرکل پلتفرم و بابک موحدی مدیر کل بازرگانی دیجی کالا در ارائه خود با عنوان نگاهی به تجارت الکترونیک در ایران و دنیا در بازارگان به آن پرداختند.

فدایی و موحدی با اشاره به فاصله چشمگیر ایران و دنیا در تجارت الکترونیک، به دسترسی به مخاطبان، شبکه لجستیک یکپارچه، خدمات تبلیغاتی و محتوای یکپارچه به عنوان مزایای فروش در بازارگاه آنلاین اشاره کردند و معرفی بعضی از اقدامات آینده دیجی کالا از جمله توسعه انبارها و راه اندازی باشگاه فروشندگان از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی ایشان بود که مورد استقبال مخاطبان نهاده شد.

تجربه داشتن پنل فروشگاهی در دیجی کالا و خوب و بد آن

ملیحه مهارتی مدیر تجربه و پشتیبانی فروشندگان و سعیده راعی سرپرست عملکرد فروشندگان در ارائه ای با موضوع تجربه فروشندگان با اشاره به برگزاری نظرسنجی های جامع مهمترین دغدغه های فروشندگان تبریزی را اینطور عنوان کردند:

  • فرایندهای مرتبط با انبار و ورود کالا
  • موضوعات مرتبط با صورتحساب و تسویه
  • فرایندهای مرتبط با مرجوعی کالا
  • فرایند پشتیبانی فروشندگان و کارکرد پنل

پروژه های در دست اقدام مرتبط با حل این چالش ها نیز معرفی شدند که از جمله آن می توان به تغییرات ساختاری و ایجاد شیفت شب برای پشتیبانی و شروع پروژه راه اندازی پشتیبانی به زبان ترکی، توسعه فنی پنل، ایجاد تیم تخصصی مرجوعی، دریافت اعتبار مشارکتی برای تسویه حساب زودتر از موعد و تغییر در سیستم نوبت دهی انبار از جمله آن ها بود.

دیجی کالا بیزنس؛ دریچه فروش بیشتر از کالای سوپرمارکتی تا هدیه سازمانی

پیمان سیدی مدیر بازاریابی دیجی کالا بیزینس در ارائه خود در بازارگان ضمن ارائه آماری از روند رو به رشد درآمدزایی و سودآوری آمازون بیزینس به معرفی امکانات پلتفرم فروش سازمانی (به صورت عمده) پرداخت و هدایای سازمانی، لوازم اداری و تحریر، لوازم پذیرایی، کالاهای سوپرمارکتی، کالاهای دیجیتال را به عنوان دسته بندی های کالایی مناسب برای فروش عمده سازمانی معرفی کرد.

اد سرویسز؛ خدمات یکپارچه تبلیغات آنلاین

80 درصد فروش ریالی فقط از 20 کالای اول یعنی صفحه اول حاصل می گردد. حسین زندی سرپرست بازاریابی اد سرویسز با ارائه این آمار خدمات اد سرویسز را اینطور معرفی کرد:

تبلیغات هدفمند و انبوه به از کانال های سایت دیجی کالا و سایت های پربازدید و پرطرفدار، رو و داخل جعبه های دیجی کالا، شبکه ها و رسانه های اجتماعی و انواع تبلیغات ارتباطی از جمله ایمیل و SMS مارکتینگ

مگنت؛ حرکت روی جدیدترین مرز تبلیغات

اتابک اکسون سرپرست بازاریابی مگنت در بازارگان با اشاره به روند رو به رشد و دنیای فروش ویدئو محور، از قابلیت های این پلتفرم که به راحتی برای همه به وسیله اپلیکیشن اصلی دیجی کالا در دسترس است، گفت و کمپین سلراستارز را معرفی کرد. فروشندگان می توانند با انتشار ویدئو از محصولاتشان در این پلتفرم، ستاره فروشندگان شوند و هدایای ویژه ای از جمله شارژ اد سرویسز دریافت نمایند.

خان محتوا را با کارخانه محتوا زمین بزنید

ابراهیم خدام حسینی از دیگر ارائه دهندگان در این گردهمایی بود که با اشاره به استانداردهای ضروری فراوری محتوای تخصصی کالا برای حضور در فضای آنلاین، قانع کردن خریدار و فروش، خدمات کارخانه محتوا از جمله فراوری ویدئو، عکاسی حرفه ای و محتوای متنی تخصصی را معرفی کرد.

پنل پرسش و پاسخ

البته این رویداد تعاملی یک طرفه نبود و در پنل پارسش و پاسخ، حاضران که سوالات خود را به صورت شفاهی یا آنلاین مطرح نموده بودند، پاسخ مورد نظر را از مدیر تعالی عملیات، رضا آژیده و مدیر تجربه و پشتیبانی دریافت کردند.

جلسات یک به یک

در حاشیه این مراسم بیش از 20 کارشناس و مدیر از واحدهای مختلف دیجی کالا در گفت وگوی یک به یک، به ارائه مشاوره های تخصصی در حوزه تجارت الکترونیک و فروش در بستر پلتفرم ها پرداختند.

تقدیر از فروشندگان

در بخش جالب توجهی از بازارگان، از 33 نفر از فروشندگان برگزیده استان آذربایجان شرقی در چهار بخش ارزش آفرین، همراه ترین، رونق بخش ترین و کاردرست ترین تقدیر و در راستای همراهی بیشتر برای توسعه فعالیت های فروش آنلاین، جوایزی ارزشمند به همراه تور بازدید از دپارتمان ها و مرکز پردازش دانش، بزرگترین مرکز پردازش خاورمیانه به آنان اهدا شد.

موفقیت اتفاقی نیست

در پنل داستان موفقیت نیز احد علیزادگان و رضا شفاعت، داستان موفقیت خود به عنوان شریک تجاری دیجی کالا و نقش مهم این پلتفرم در رشد و پیشرفت کسب وکارشان را روایت کردند.

دپارتمان بازرگانی دیجی کالا در کوشش است با ادامه این روند و حضور در سایر استان ها، علاوه بر ایجاد نقش موثر در تمرکز زدایی از تجارت الکترونیک، با ارج نهادن به ظرفیت های ویژه هر خطه از ایران عزیز، امکانات، فراوریات و خدمات بازرگانی آن را در اختیار مردم سایر استان ها قرار دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 تیر 1402 بروزرسانی: 13 تیر 1402 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1473

به "بازارگان، رویداد بازرگانان مدرن ایران در تبریز برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازارگان، رویداد بازرگانان مدرن ایران در تبریز برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید