این فیلم باعث شد بیشتر کوسه های جهان کشته شوند؛ پشیمانی دیرهنگام کارگردان!

به گزارش چه خبر آنلاین، یک تحقیق نشان داده است جمعیت کوسه ها در پی این فیلم تا 71 درصد کاهش یافت و این موجودات در لیست قرمز موجودات در معرض خطر انقراض قرار دارند.

این فیلم باعث شد بیشتر کوسه های جهان کشته شوند؛ پشیمانی دیرهنگام کارگردان!

استیون اسپیلبرگ سازنده فیلم آرواره ها می گوید واقعا پشیمان است که با این فیلم موجب شد تا جمعیت کوسه ها تخریب شود.

به گزارش هالیوود ریپورتر، استیون اسپیلبرگ گفته چیزی که همیشه او را ترسانده -از ترس خورده شدن از طریق یک کوسه که بگذریم- این است که کوسه ها از او عصبانی باشند، زیرا فیلم او موجب شد تا کشت و کشتاری از کوسه ها پس از سال 1975 رخ دهد.

وی می گوید امیدوار است ترسی که از کوسه ها در جهان راه افتاد، تحت تاثیر فیلم وی نباشد.

در میانه راه فیلمبرداری فیلم کوسه ای که آن ها ساخته بودند شکست و اسپیلبرگ می گوید خوش شانس بود که این رخ داد، زیرا بدون دیدن کوسه فیلم ترسناک تر شد. او می افزاید: هیچکاک هم این کار را کرد و او راهنمای فوق العاده ای برای من بود تا بتوانم شما را بدون اینکه واقعاً چیزی را ببینید بترسانم.

کارگردانی در 27 سالگی به اسپیلبرگ کمک کرد تا در مرکز بزرگ ترین کارگردان های هالیوود جای بگیرد، اما او می گوید ایجاد وحشت برای دیدنگران با همه موفقیت هایش، جنبه های منفی هم داشت و او بابت آن متاسف است.

وی گفت: من واقعاً و تا به امروز از کم شدن جمعیت کوسه ها و ترسی که در دل مردم افتاد متاسفم.

پیتر بنچلی هم که سال 1974 کتاب آرواره ها را نوشت و فیلم اسپیلبرگ با اقتباس از آن ساخته شد به صورت علنی از نقشی که کتاب او در کاهش شدید جمعیت کوسه ها داشت عذرخواهی کرد. جورج برگس مدیر برنامه تحقیقات درباره کوسه ها در فلوریدا گفته است در آن مقطع مانند یک هجوم جمعی، کشتار کوسه ها، سواحل شرقی آمریکا را درنوردید.

او در مصاحبه ای گفت: هزاران ماهیگیر پس از دیدن آرواره ها برای صید کوسه به راه افتادند و با این فکر که آن ها آدم کش هستند، جمعیتی وسیع از این آبزیان را کشتند.

بنچلی پس از انتشار کتاب، بخشی از زندگی اش را صرف مبارزه و تلاش برای نجات همین موجودات دریایی کرد که در کتابش با آن ها بد کرده بود. او سال 2006 در مصاحبه ای تاکید کرد که آرواره ها فقط یک داستان بود. کوسه ها انسان ها را طعمه خود نمی کنند و مطمئناً هیچ کینه ورزی هم ندارند. اصلاً چیزی به نام کوسه انسان خوار سرکش وجود ندارد وآن ها بندرت ممکن است بیش از یک گاز به انسانی بزنند، زیرا انسان ها اشتهای آن ها را تحریک نمی کنند و غذای مناسبی محسوب نمی شوند.

یک تحقیق نشان داده است جمعیت کوسه ها در پی این فیلم تا 71 درصد کاهش یافت و این موجودات در لیست قرمز موجودات در معرض خطر انقراض قرار دارند.

منبع: همشهری آنلاین

منبع: فرادید
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1389

به "این فیلم باعث شد بیشتر کوسه های جهان کشته شوند؛ پشیمانی دیرهنگام کارگردان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این فیلم باعث شد بیشتر کوسه های جهان کشته شوند؛ پشیمانی دیرهنگام کارگردان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید