افشاردوست: دوره مربی گری اورآسیا برای شکوفایی مربیان جوان است

به گزارش چه خبر آنلاین، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، محمود افشاردوست درباره نحوه انتخاب مربیان جوان برای حضور در دوره مربیگری اروپا و آسیا، گفت: دو کنفدراسیون والیبال آسیا و اروپا برای شرکت کنندگان در این دوره شرایطی در نظر گرفته اند که آشنایی به زبان انگلیسی و مدرک مربی گری بین المللی از جمله آن ها است.

افشاردوست: دوره مربی گری اورآسیا برای شکوفایی مربیان جوان است

وی تمرینات پایه، آسیب شناشی و چگونگی برخورد با آسیب ها، تکنیک، تاکتیک و آنالیز را محور تدریس در این دوره ها دانست و گفت: به نظر من تلفیق والیبال دو قاره اروپا و آسیا می تواند عاملی برای رشد و توسعه والیبال در این دو قاره گردد.

افشاردوست که به عنوان یکی از مدرسان در این دوره حضور پیدا می نماید، درباره زمان برگزاری دوره گفت: این دوره تا خاتمه سال 2021 در زمان های متفاوت و شکل های حضوری و غیرحضوری و در چند مرحله برگزار خواهد شد که مرحله نخست حضوری از 19 تا 25 آوریل سال 2021 به میزبانی تایلند یا اندونزی است و مرحله دوم نیز به میزبانی قاره اروپا خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که مدرسان این دوره از قاره آسیا چه کسانی هستند، گفت: کنفدراسیون والیبال آسیا پس از آنالیز نفرات پیشنهادی، شش نفر را به عنوان مدرس انتخاب نموده است که من و طلوع کیان از ایران هستیم و دو مدرس از هند، یک نفر از عمان و احتمالا یک نفر دیگر هم از چین هستند. همچنین سریت هاران از هند مسئولیت این گروه مدرسان را بر عهده دارد.

دبیر اسبق فدراسیون والیبال با بیان این که در قاره آسیا، والیبال ایران و مربیان ایرانی سرآمد هستند، گفت: شاید به دلیل قراردادهای مناسب داخلی، تا کنون مربیان ایران کم تر به دیگر کشورها رفته باشند، اما مربیان ایرانی توانایی راهنمایی تیم های مطرح دنیا را دارند.

وی توضیح داد: سطح والیبال قاره اروپا در مجموع از آسیا بالاتر است و دوره مربی گری اورآسیا، برای بهره برداری مناسب از دانش فنی مربیان هر دو قاره است و این تبادل اطلاعات می تواند برای رشد والیبال آسیا بسیار مناسب باشد.

کارشناس خبره و عضو هیات رئیسه فدراسیون والیبال ادامه داد: خرسندم از این که به عنوان نماینده والیبال ایران که صدرنشین آسیاست و در صندلی هشتم دنیا قرار گرفته است، به عنوان مدرس در این دوره شرکت می کنم و از فدراسیون والیبال برای موافقت و یاری، تشکر و قدردانی می کنم.

علیرضا طلوع کیان دیگر مدرس ایرانی دوره مربی گری والیبال اورآسیا نیز گفت: برگزاری این دوره، برای تبادل اطلاعات بین مربیان جوان آسیا و اروپا بسیار مهم است.

وی با بیان این که خیلی وقت ها شاهدیم که مربیانی از اروپا برای راهنمایی تیم های آسیایی به این قاره می آیند اما پیروز عمل نمی نمایند، گفت: به یقین این موضوع دلایل متعددی دارد که برگزاری این دوره ها می تواند برای آسیب شناسی این موضوع نیز مناسب باشد.

وی تاکید نمود: مربیان والیبال آسیا و اروپا در دنیا سرآمدند و رقابت خاصی نیز با مربیان آمریکا جنوبی دارند. برگزاری دوره اورآسیا باعث افزایش سطح فنی مربیان جوان دو قاره خواهد شد و رقابت با مربیان آمریکای جنوبی نیز جذاب تر می گردد.

طلوع کیان ابراز امیدواری کرد که افشاردوست و خودش، نماینده مناسبی از سوی مدرسان والیبال ایران و آسیا در این دوره ها باشند و تاکید نمود: مربیان ایرانی در دنیا ناشناخته هستند و امیدوارم این دوره، برای معرفی توان مربیان ایرانی نیز مناسب باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 359

به "افشاردوست: دوره مربی گری اورآسیا برای شکوفایی مربیان جوان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاردوست: دوره مربی گری اورآسیا برای شکوفایی مربیان جوان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید