استفاده از ماسک باعث کاهش اکسیژن خون نمی گردد

به گزارش چه خبر آنلاین، کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده هشدار می دهند که نباید به خاطر ترس از کاهش اکسیژن خون یا مسمومیت با دی اکسید کربن، استفاده از ماسک را نادیده گرفت.

استفاده از ماسک باعث کاهش اکسیژن خون نمی گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله بر اساس اعلام سازمان غذا و داروی ایالات متحده، ماسک های N95 متخلخل هستند و باعث می شوند هوا به داخل و خارج از ماسک راه یابد و عملکرد طبیعی تنفس امکان پذیر باشد.

در دیگر ماسک ها، هوا راحت تر به داخل ماسک راه می یابد، زیرا این ماسک ها در مقایسه با ماسک N95 صورت را به طور کامل نمی پوشانند. سازمان جهانی بهداشت و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اعلام نموده اند که هیچ کدام از این ماسک ها سبب کاهش سطح اکسیژن خون و افزایش خطرناک دی اکسید کربن در افراد عادی نمی شوند. چون مردم عادی برای مدتی طولانی از ماسک صورت استفاده نمی نمایند.

دی اکسید کربن با گذشت زمان به آرامی در ماسک ایجاد می گردد و البته سطح آن برای بسیاری از افراد قابل تحمل است. در ضمنً احساس کاهش اکسیژن به این دلیل است که بسیاری از ما به استفاده از ماسک عادت نداریم.

با این حال بعضی تحقیقات نشان داده اند که استفاده از ماسک N95 برای مدت طولانی ممکن است تغییراتی در شیمی خون ایجاد کند و در موارد شدید، سطح هوشیاری را تغییر دهد. احتمال این اتفاق در سیگاری ها، مبتلایان به چاقی و مبتلایان به بیماری های تنفسی بیشتر است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تاکید می نماید که این افراد باید مراقب باشند و در خصوص نحوه صحیح استفاده از ماسک با پزشک خود حتما مشورت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 260

به "استفاده از ماسک باعث کاهش اکسیژن خون نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ماسک باعث کاهش اکسیژن خون نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید