آمادگی مدارس خمینی شهر برای پیشگیری از کرونا

به گزارش چه خبر آنلاین، خبرنگاران/اصفهان رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر گفت: برای دانش آموزانی که به علت بیماری غیبت نموده اند کلاس های جبرانی برگزار خواهد شد.

آمادگی مدارس خمینی شهر برای پیشگیری از کرونا

ابراهیم باقری در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به آمادگی مدارس برای مقابله با بیماری کرونا، اظهارکرد: آموزش های لازم درباره مقابله و پیشگیری با این بیماری به مدیران، معلمان و دانش آموزان ارائه شده است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر با بیان اقدامات آموزش و پرورش برای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در سطح مدارس شهرستان اظهارکرد: فعالیت های ما متمرکز بر بحث آموزش است و تا به امروز جلسات مشترکی در این حوزه با مسئولان شبکه بهداشت شهرستان داشته ایم، همچنین توصیه ها و دستورالعمل های شبکه بهداشت در قالب فایل ها و فیلم های آموزشی به مدارس ارسال و در اختیار معلمان، اولیا و دانش آموزان قرار داده شده است.

وی اضافه نمود: با همکاری شبکه بهداشت و خانه های سلامت سطح شهرستان آموزش های چهره به چهره با حضور کارشناسان و متخصصان به همکاران و مدیران مدارس ارائه و توصیه های لازم ارائه شده است.

رئیس آموزش وپرورش شهرستان خمینی شهر از نصب پوسترهای آموزشی و اطلاع رسانی برای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در مدارس با هدف افزایش آگاهی دانش آموزان و معلمان و تاکید بر رعایت موازین بهداشتی در مدارس خبرداد و اضافه نمود: علاوه بر موارد ذکر شده تاکید شده مدارسی که به سیستم آب گرم مجهز نیستند، سریعا بستر لازم را در این خصوص را فراهم نمایند، همچنین به مدیران مدارس تاکید شده که نظارت بر گند زدایی و ضد عفونی با مواد شوینده، وایتکس و مواد ضدعفونی، سطوح، جایگاه ها و نیمکت ها داشته باشند.

باقری به دانش آموزان و خانواده ها توصیه کرد: اگر احساس کردند فرزندشان علایم بیماری کرونا همچون تب و سرماخوردگی و... دارد به پزشک مراجعه نمایند و در مدرسه حضور نیابند.

وی خطاب به مدیران مدارس گفت: در صورت مشاهده شدن علایم سرما خوردگی در دانش آموزی او را در اتاق مخصوص نگهداری نمایند و به والدین اطلاع دهند.

باقری با تاکید بر اهمیت سلامت دانش آموزان و با بیان هماهنگی های اجرا شده با مدیران مدارس گفت: در صورتی که دانش آموزی به علت ابتلا به بیماری در مدرسه حضور پیدا نکند نگران عقب ماندگی از دروس نباشد کلاس های جبرانی برای برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 3

به "آمادگی مدارس خمینی شهر برای پیشگیری از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مدارس خمینی شهر برای پیشگیری از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید