گوگل با یک برنامه به کاربران کم بینا یاری می نماید

به گزارش چه خبر آنلاین، شرکت گوگل خاطرنشان کرد گزینه جدیدی به برنامه Lookout خود افزوده است که به کاربران کم بینا یا نابینا امکان می دهد دوربین خود را به سمت اشیاء قرار داده و آنها را با جزئیات و راحت ببینند و سپس برنامه به آنها بگوید آن شی چه چیزی است.

گوگل با یک برنامه به کاربران کم بینا یاری می نماید

یکی از قابلیت های مهم این برنامه این است که کاربران کم بینا یا نابینا می توانند از آن برای اسکن متون استفاده نمایند و سپس این برنامه متون را برای کاربران می خواند.

یکی از ویژگی های خاص این برنامه این است که به کاربران نابینا و کم بینا این امکان را می دهد تا برچسب مواد غذایی را به راحتی توسط آن اسکن نموده و بخوانند. برچسب مواد غذایی به کاربران اجازه می دهد تا با خواندن متن، شناسایی تصاویر و اسکن بارکد، محصولات موجود در قفسه های فروشگاه را به سرعت شناسایی نمایند. این بدان معناست که خریداران دارای اختلال در بینایی نه تنها می توانند راحت تر آنچه را که به دنبال آن می گردند، پیدا نمایند بلکه می توانند جزئیات مهمی را در خصوص محتوای مواد مغذی، تاریخ انقضا و تاریخ فراوری آن بدانند.

گوگل با انجام کار زندگی را تا حدی برای کاربران نابینا و کم بینا راحتتر نموده است تا این افراد نیز به راحتی به کار خود ادامه دهند. از دیگر قابلیت های این برنامه می توان به این موضوع اشاره نمود که اگر در مواقعی کاربران جهت دوربین خود را نادرست قرار داده باشند، این برنامه سخنگو به آنها می گوید که دوربین را در چه جهتی قرار دهند. بنابر گزارش ها کاربران ساکن آمریکا می توانند صورتحساب ها و قبض های این کشور را نیز اسکن نموده تا جزئیات این قبوض برای آنها خوانده گردد.

این برنامه بر روی گوشی های دارای سیستم عامل اندروید قابل اجراست. این برنامه همچنین تعداد زبان هایی را که کاربران می توانند از آن استفاده نمایند افزایش داده و اکنون این برنامه از زبان های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی پشتیبانی می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 377

به "گوگل با یک برنامه به کاربران کم بینا یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل با یک برنامه به کاربران کم بینا یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید