دعوت از 462 متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

به گزارش چه خبر آنلاین، کانادا جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را در تاریخ 21 جولای 2021 با دعوت از 462 متقاضی برگزار نموده است.

دعوت از 462 متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

متقاضیان اکسپرس انتری می بایست از طرف برنامه مهاجرت استانی یا PNP انتخاب شده بودند؛ حداقل امتیاز متقاضیان 734 بوده است چرا که با انتخاب شدن از طرف برنامه مهاجرت استانی به طور اتوماتیک 600 امتیاز دریافت می نمایند. بنابراین بدون لحاظ کردن 600 امتیاز اضافی، حداقل امتیاز متقاضیان 134 بوده است.

در این پذیرش هم از قاعده tie-break استفاده شد. وقتی امتیار متقاضیان برابر باشد از قاعده tie-break استفاده می گردد: به عبارت دیگر متقاضیانی که پروفایل خود را قبل از یازدهم آوریل 2021 راس ساعت 10:56:32 به وقت استاندارد شرقی ارائه نموده بودند در این پذیرش انتخاب شدند. قرار است سال 2021 با استقبال از 401,000 مهاجر نو سال مهاجرتی پرباری برای کانادا باشد چرا که کانادا برای جبران کاهش مهاجران به خاطر بحران کرونا اهداف مهاجرتی خود را برای سال های آینده بالاتر برده است.

بدین ترتیب تا به اینجای سال 2021 مجموعا 68817 متقاضی دعوتنامه دریافت نموده اند. تعداد دعوتنامه های صادره طی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بسیار فراتر است. شاید به این خاطر که اداره مهاجرت حجم پذیرش ها را بالاتر برده است و گاهی طی هر پذیرش برای 6000 متقاضی دعوتنامه صادر نموده است. بعلاوه در پذیرش 13 فوریه 2021 هم اداره مهاجرت کانادا برای تک تک متقاضیان تجربه کانادایی دعوتنامه صادر کرد تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

تمام متقاضیان تجربه کانادایی یا CEC در بازار کار کانادا سابقه کار دارند و این مزیت مهمی برای انها محسوب می گردد. داشتن سابقه و تجربه کار در کانادا به معنای استخدام زودتر و عایدی بیشتر است.

کرونا هنوز دنیا را رها ننموده است و بنابراین مادام که محدودیت های کرونایی در برابر مسافران خارجی وجود داشته باشد دولت فدرال کانادا ترجیح می دهد که از متقاضیانی دعوت کند که در حال حاضر در کانادا هستند. کانادا دوباره نشان داد که اداره مهاجرت کانادا اولویت را به متقاضیانی می دهد که در حال حاضر در کانادا حضور دارند. حدود 77 درصد متقاضیان اکسپرس انتری حاضر در کانادا واجد شرایط دسته تجربه کانادایی هستند.

کانادا در اواخر ماه اکتوبر 2020 از برنامه سطوح چندگانه مهاجرت رونمایی کرد؛ طبق این برنامه قرار است از ابتدای سال آینده میلادی تا 2023 کانادا سالانه 400 هزار مقیم دائم را جذب کند. بیش از 100 هزار نفر از این مهاجران نو به وسیله برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری در دسته اسکیلدورکر فدرال به کانادا می آیند.

درباره اکسپرس انتری

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های نو را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می نماید.

در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می گردد تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه ای فرضی از یکی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت نموده است توجه کنید:

احمد و انیس زوج متاهل و به ترتیب 34 و 31 ساله هستند. هر دو دارای مدرک لیسانس است. هر دو با شرکت در آزمون آیلتس توانستند در مهارت listening نمره 8 و در سه مهارت زبانی دیگر نمره 7 بگیرند. انیس سه سال اخیر را به مدت عنوان برنامه نویس کامپیوتر کار می نموده است و احمد هم چهار سال در بخش فاینانس مشغول بوده است. نه احمد و نه انیس تا به حال در کانادا نه کار نموده بودند و نه تحصیل. آنها وارد صف انتظار اکسپرس انتری شدند و انیس با داشتن 421 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی متقاضی اصلی بود. انیس از انتاریو اعلانیه تمایل دریافت کرد و توانست درخواست خود را برای نامینیشن استانی ارائه کند. بدین ترتیب حداقل امتیاز انیس به 1021 افزایش یافت و در نوترین پذیرش اکسپرس انتری دعوت نامه اقامت دائم دریافت کرد.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1137

به "دعوت از 462 متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 462 متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید