بهره مندی بیش از 10 هزار نفر در کرمانشاه از دریافت مقرری بیمه بیکاری

به گزارش چه خبر آنلاین، مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان استان کرمانشاه گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل واحد های تولیدی بیش از 10 هزار نفر از بیمه بیکاری در استان کرمانشاه استفاده می نمایند.

بهره مندی بیش از 10 هزار نفر در کرمانشاه از دریافت مقرری بیمه بیکاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعیاستان کرمانشاه حسن عزیزی اظهارکرد: از اسفند سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا بیشترواحدهای صنفی و تولیدی با چالش روبرو شدند و تعدادی از آنها نیروی های خود راتعدیل نموده و این کارگران برای دریافت بیمه بیکاری به ادارات تعاون، کار و رفاهاجتماعی مراجعه کردند.

وی اضافه نمود: تا قبل از شیوع ویروس کرونا انجامکارهای بیمه بیکاری به صورت دستی انجام می گرفت اما بعد از این اتفاق با راهاندازی سایت بیمه بیکاری توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این خدمات غیرحضوری ارائه می گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ادامهداد: برای دریافت بیمه بیکاری کارگران می بایست برای کارگران رسمی یک سال وقراردادی 6 ماه سابقه پرداخت سه درصدی بیمه بیکاری راداشته باشند.

حسن عزیزی گفت: با شیوع کرونا مقررشد تا کسانی که حتی یک ماه حق بیمه پرداخت نموده اند بیمه بیکاری به آنان تعلقگیرد و در اسفند، فروردین و اردیبهشت 14هزار و 140 نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این افراد واجد شرایطدریافت بیمه بیکاری نبودند، توضیح داد: از این تعداد هشت هزار و 604نفر مشمول دریاقفت مقرری بیمه بیکاری شناخته شدند و پس از دریافت پیامک شماره حسابو شبا خود را در سامانه ثبت نمودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان کرمانشاه با بیان مبلغ بیمهبیکاری ادامه داد: به این افراد 55درصد حقوق پایه و پنج درصد به ازا هر نفر تحت پوشش به حساب آنان واریز شد.

حسن عزیزی ادامه داد: از خرداد ماه دوباره شرایط بیمهبیکاری به حالت قبل بازگشت و افراد باید شرایط لازم را برای دریافت این امر راداشته باشند و بر این اساس حداقل حقوق 2میلیون تومان به آنها تعلق خواهد گرفت که مدت پرداخت این بیمه بیکاری بستگی بهسابقه افراد دارد.

وی گفت: متأسفانه اعتبارات محدود است و این اجازه را نمی دهدکه سایر مشاغل مانند دست فروشان و غیره که به سبب کرونا دچار آسیب شده اند و حق بیمهسه درصدی را پرداخت ننموده اند از این شرایط بهره مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه اضافه نمود: باتوجه به اطلاعات موجود در حال حاضر بیش از 10هزار نفر در استان کرمانشاه بیمه بیکاری دریافت می نمایند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 530

به "بهره مندی بیش از 10 هزار نفر در کرمانشاه از دریافت مقرری بیمه بیکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی بیش از 10 هزار نفر در کرمانشاه از دریافت مقرری بیمه بیکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید