کاراته کایی که کرونا را شکست داد

به گزارش چه خبر آنلاین، این روزها کرونا و اتفاقات مربوط به آن، حجم زیادی از اخبار رسانه ها را به خود اختصاص می دهد. خبرهایی که غالباً جو روانی منفی برای مردم ایجاد می نماید اما در این میان خبرهای خوب و مثبتی هم وجود دارد که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت.

کاراته کایی که کرونا را شکست داد

به گزارش ایسنا، ایران در ادامه نوشت: از جمله این موارد، بهبود افرادی است که به ویروس کووید 19 مبتلا و پس از چند روز از بیمارستان مرخص شدند. هفته گذشته اخباری درخصوص ابتلای 2 کاراته کای سابق کشورمان (مهدی عموزاده و مجید عبدالحسینی) به ویروس کرونا منتشر شد و آنها حدود 2 هفته با کرونا دست و پنجه نرم کردند. این 2 کاراته کای قمی در بیمارستان کامکار قم تحت مداوا قرار گرفتند و پس از بهبود شرایط جسمانی از بیمارستان مرخص شدند و به خانه بازگشتند.

مهدی عموزاده اولین طلایی کاراته ایران در رقابت های قهرمانی جهان محسوب می شود؛ او در سال 1996 در مسابقات جهانی آفریقای جنوبی پیروز به کسب این مهم شد. این ملی پوش سابق درخصوص ابتلا به ویروس کرونا گفت: من به طور تصادفی به کرونا مبتلا شدم. حدود 3 هفته پیش به بانک رفتم و فکر می کنم آنجا مبتلا شدم. قدرت شیوع ویروس کرونا تا حدی بالاست که ممکن است با کوچک ترین اشتباه و بی احتیاطی وارد بدن شود. بهترین راه برای پیشگیری از آن در خانه ماندن است. من مجبور شدم برای انجام کار بانکی حتماً به بانک مراجعه کنم.

او معتقد است بانک ها جزو اماکنی هستند که در صورت آلوده بودن به کرونا، سرعت انتقال زیادی دارند: استفاده از اتوماتیک عمومی، پیشخوان و موارد دیگر باعث می شود افرادی که به بانک می فرایند، در خطر ابتلا قرار بگیرند. در این میان افرادی هم هستند که واقعاً توصیه ها را رعایت نمی نمایند. مثلاً یک مشتری می آید و سرفه می نماید و چون ماسک یا دستمال ندارد، باعث می شود افراد دیگری گرفتار شوند. در همان روزهای ابتدایی دیدیم که متأسفانه تعدادی از کارمندان بانک ها به این ویروس مبتلا شدند. البته تنها بانک ها مراکز خطرناکی نیستند و دیگر اماکن عمومی هم باعث شیوع بیشتر این ویروس می شوند.

عموزاده اضافه نمود: استان قم جزو نخستین استان هایی بود که به ویروس کرونا آلوده و شیوع این ویروس باعث غافلگیری مردم قم شد. پس از چند روز از شیوع این بیماری رسانه ها بخوبی اطلاع رسانی کردند و مردم هم اکنون می دانند که برای پیشگیری چه کارهایی باید انجام دهند. حقیقتاً کرونا، ویروس خطرناکی است. هرگز فکر نمی کردم کرونا بگیرم اما به هر حال پس از ابتلا به این ویروس تسلیم نشدم و با کرونا مبارزه کردم.

این کاراته کا در ادامه به علائم ابتلا به کرونا اشاره نمود و اضافه نمود: تنگی نفس، سرفه و تب علائم اصلی ابتلا به کروناست و این 3 با همدیگر سراغ فرد مبتلا شده می آید . من در روزهای ابتدایی حال بسیار بدی داشتم و علاوه بر این علائم، بی اشتها هم بودم و درد عضلانی هم داشتم. این علایم دو هفته در بدن فرد مبتلا می ماند و مقاومت در مقابل این ویروس بستگی به قدرت بدنی فرد دارد. بدترین علائم ابتلا به کرونا درد عضلانی است که فشار بسیار زیادی به فرد وارد می نماید. البته به نظر من خطرناک ترین آن تنگی نفس است.

او به سؤالی مبنی بر اینکه ورزش چقدر به شما یاری کرد تا بتوانید این ویروس را شکست دهید؟ چنین پاسخ داد: ورزشکاران به دلیل قدرت بدنی بالا توان بیشتری برای مقابله با این ویروس دارند و من به شخصه این موضوع را احساس کردم. ورزش جان من را نجات داد و اگر ورزش نبود، شاید نمی توانستم جان سالم به در ببرم. محیط های ورزشی هم جزو اماکنی است که کرونا به سرعت در آن شیوع پیدا می نماید. لغو مسابقات ورزشی در تمام جهان بهترین تصمیم برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس بود چرا که ورزش فراگیر است و افراد زیادی درگیر آن هستند.

این کاراته کا بیان داشت: در بیمارستان کامکار قم بستری شدم، این بیمارستان کادر بسیار زحمتکشی دارد که به عموم مردم رسیدگی می نمایند. کادر بیمارستان جان شان را برای بهبود بیماران کف دست شان گرفته اند. بیمارستان کامکار امکانات کمی دارد و تعداد نیروهایشان هم به اندازه کافی نیست. در مدتی که بستری بودم، دیدم که پرستاران و دکترها تا حدی کار می کردند که نای حرف زدن نداشتند. افراد بستری در بیمارستان به دو گروه تقسیم می شدند؛ بعضی بسیار امیدوار و تعدادی هم تقریباً ناامید از بهبودی.

او که از بیمارستان مرخص شده، چند روزی است که خود را در خانه اش قرنطینه نموده است: 2 هفته در بیمارستان بستری بودم و پس از بهبودی دو هفته دیگر باید در خانه بمانم. در حال حاضر هم من و هم خانواده ام در قرنطینه هستیم. خانواده اصلی ترین نگرانی من در زمان بستری شدن در بیمارستان بود. زمانی که تست کرونای من مثبت شد، ناامید نشدم و به کسانی که به کرونا مبتلا شده اند، می گویم که به هیچ وجه تسلیم نشوند. باید با کرونا بجنگی و اگر روحیه نداشته باشی، کرونا بر شما غلبه می نماید.

عموزاده توصیه هایی هم دارد: مردم باید کرونا را جدی بگیرند و نکات ایمنی را رعایت نمایند. زنجیره کرونا زمانی قطع می شود که مردم به اماکن شلوغ نفرایند و در خانه بمانند. نباید به مسافرت برویم، این موضوعات باعث گستردگی زنجیره ابتلا به کرونا می شود. مردم باید رعایت نمایند تا کشورمان از این ویروس پاک شود. مطمئن باشید که بزودی کشور ما از کرونا پاک می شود و همه چیز به روال عادی بازمی شود. متأسفانه یکسری از مردم به نکات ایمنی توجه نمی نمایند و بعضی از خیابان های قم با وجود هشدارها همچنان شلوغ است. این افراد زمانی موضوع را جدی می گیرند که گرفتار ویروس شوند. خانه امن ترین مکان است. تنها باید در صورت احتیاج ضروری از خانه خارج شد، آن هم حتماً با دستکش و ماسک.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 70

به "کاراته کایی که کرونا را شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاراته کایی که کرونا را شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید