نیمکت های لیگ برتر در تسخیر استقلالی ها

به گزارش چه خبر آنلاین، باشگاه استقلال که قدمتی بیش از 70 سال در فوتبال ایران دارد و یکی از تیم های پرافتخار در قاره کهن به حساب می آید، از دیرباز در زمینه ساخت و پرورش نیرو های فوتبالی اعم از بازیکن و مربی، حرف های زیادی برای گفتن داشته است و بازیکن سازی و مربی سازی در مکتب این تیم از گذشته های دور تا امروز مرسوم بوده است.

نیمکت های لیگ برتر در تسخیر استقلالی ها

بسیاری از مربیان بزرگی که در تاریخ فوتبال ایران فعالیت داشته و دارند، مربیانی بودند که در مکتب فوتبال استقلال رشد و نمود داشته اند. اما اتفاقی که در این مقطع از فوتبال ایران افتاده، شاید در جهان بی سابقه باشد. چرا که نیمی از مربیان امروز لیگ برتر را می توان استقلالی دانست.

با نگاهی به اسامی مردانی که امروز مسئولیت راهنمایی 16 تیم لیگ فزونی را بر عهده دارند، به اسامی مثل فرهاد مجیدی، جواد نکونام، رسول خطیبی، علیرضا منصوریان، امیر قلعه نویی، سید مهدی رحمتی، محمود فکری، ساکت الهامی و علیرضا اکبرپور برخورد می کنیم.

در بین این 9 سرمربی، نام هایی مثل قلعه نویی، منصوریان، مجیدی، رحمتی، فکری، اکبرپور و نکونام حضور دارند که از سوابق طولانی در استقلال برخوردار هستند و هر کدام بار ها بازوبند کاپیتانی آبی پوشان را هم بر بازو بسته اند؛ ساکت الهامی و رسول خطیبی هم سابقه حضور هایی کوتاه مدت در تیم و کادر فنی آبی پوشان را داشته و به نوعی از خانواده این تیم به حساب می آیند.

این آمار نشان می دهد با احتساب الهامی و خطیبی، بیش از نیمی از سرمربیان شاغل در لیگ برتر استقلالی هستند و بدون احتساب این دو، 7 سرمربی از 16 سرمربی لیگ برتر بازیکنان با سابقه و چهره های شاخص در تاریخ این باشگاه هستند.

به این نفرات می توان نام هایی مثل محمد خرمگاه، بهزاد غلامپور، حنیف عمران زاده، مهدی هاشمی نسب، حسین کاظمی، حسین تراب پور، محمد نوازی، علی سامره و… اشاره نمود که به عنوان دستیار در لیگ برتر فعالیت دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 822

به "نیمکت های لیگ برتر در تسخیر استقلالی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمکت های لیگ برتر در تسخیر استقلالی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید