نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا افتتاح شد

به گزارش چه خبر آنلاین، نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا با استاندار آذربایجان شرقی، رئیس دانشگاه تبریز، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه تبریز افتتاح شد.

نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا افتتاح شد

به گزارش گروه دانشگاه چه خبر آنلاین، نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا با حضور پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، رئیس دانشگاه تبریز، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه تبریز و بعضی از اصحاب رسانه استان افتتاح شد.

در آئین افتتاح این نمایشگاه مسئولین شرکت ها و مخترعین گزارش اجمالی درخصوص نحوه عملکرد و کارآئی دستگاه های ابداعی، توانمندی ها و پتانسیل شرکت های دانش بنیان در عرصه مقابله با شیوع کرونا ارائه کردند.

پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی ضمن ابراز خرسندی از عملکرد دانشگاه ها و مراکز نوآوری در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه مقابله با شیوع کرونا گفت: سرمایه گذاری هایی که در سال های گذشته در عرصه ایجاد شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد صورت ­گرفته خوشبختانه امروز در حال ثمردهی به جامعه هستند.

استاندار آذربایجانشرقی ضمن تاکید بر آمادگی برای تامین مواد اولیه و منابع مالی شرکت های دانش بنیان در عرصه مقابله با کرونا از محل اعتبارات استانی اضافه نمود: با توجه به احتیاج کشور و استان به محصولات مختلف مقابله با کرونا آماده تامین مواد اولیه و منابع مالی برای فراوری انبوه این اختراعات هستیم.

پورمحمدی با اشاره به اینکه بعضی از این ابداعات برای اولین بار در سطح کشور اجرا شده است اضافه نمود: برای معرفی این محصولات به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت فراوری و استفاده در سطح ملی آمادگی داریم و بزودی به وسیله کمیته علمی ستاد استانی مبارزه با کرونا پیگیر امور خواهیم شد.

در ادامه این آئین علی پورزیاد، رئیس مرکز رشد و فناوری دانشگاه با اشاره به عرضه 21 محصول دانش بنیان توسط 10 شرکت در این نمایشگاه اظهار داشت: تعداد 5 محصول با اخذ مجوز های مورد احتیاج به مرحله فراوری انبوه رسیده اند و مابقی محصولات برای فراوری انبوه در مرحله اخذ مجوز های لازم هستند.

پورزیاد با اشاره به کیفیت مطلوب و رقابت پذیری این محصولات با نمونه های مشابه اظهار کرد: بیشتر این محصولات در عین حال که قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند از نظر قیمت بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه تر هستند و این امر علاوه بربهبود شرایط اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی موجب صرفه جوئی ارزی و مالی می گردد.

لازم به ذکر است، دستگاه ضدعفونی کننده به روش مه پاشی (ULV)، نرم افزار آزمایشگاه مجازی، پد الکترونیکی مخصوص آموزش مجازی، کیت اختصاصی تشخیص کرونا با تکنولوژی QRT- PCR، تهیه محلول های ضدعفونی دست و سطوح با انواع متد و برپایه های نانو و بدون الکل، لباس کارایزوله ضد ویروس کرونا با ساختار پلاستیکی، دستگاه تصفیه هوا از مهمترین محصولات عرضه شده در این نمایشگاه هستند.

همچنین در بخش جانبی نمایشگاه سایر فعالیت های دانشگاه تبریز در حوزه مقابله با کرونا از قبیل: تهیه وتدوین و انتشار کتاب توسط مدیریت امور اجتماعی دانشگاه با همکاری قطب جامعه­شناسی سلامت با عنوان کرونا: بینش­های اجتماعی- فرهنگی و روانشناختی، چند طرح پژوهشی مهم در رشته ای مختلف علوم زیستی، علوم اجتماعی و روانشناسی جغرافیا وعلوم ورزشی در زمینه کرونا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

تشکیل کمیته های علمی مختلف در زمینه مقابله با کرونا و عوارض آن، حضور مستمر و فعال اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز در کمیته های مختلف استانی مقابله با کرونا از دیگر فعالیت های علمی و پژوهشی و همچنین ارایه خدمات مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی دانشگاه تبریز در عرصه مقابله با شیوع کرونا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 206

به "نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید