مقاله: ترکیه یا کانادا؟ استانبول یا تورنتو؟ برای مهاجرت و زندگی کدام بهتر است؟

به گزارش چه خبر آنلاین، در سال 2015، بیش از 12 میلیون بازدید کننده خارجی از استانبول دیدن نموده اند و پنج سال بعد از آن، این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا نامگذاری شد و آن را به پنجمین مقصد محبوب دنیا تبدیل کرد. بزرگترین جاذبه های این شهر مراکز تاریخی آن است که بخشی از آن در فهرست میراث دنیای یونسکو ثبت شده اند و قطب فرهنگی و تفریحی آن در سراسر بندر طبیعی شهر، شاخ طلایی، در منطقه Beyoğlu می باشد.

مقاله: ترکیه یا کانادا؟ استانبول یا تورنتو؟ برای مهاجرت و زندگی کدام بهتر است؟

انگلیسی زبان غالب این شهر است که تقریباً 95 درصد ساکنان آن تسلط به این زبان را دارند، اگرچه تنها 54.7 درصد تورنتونی ها انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود گزارش نموده اند. انگلیسی یکی از دو زبان رسمی کانادا است و زبان دیگر فرانسه است. تقریباً 1.6 درصد تورنتونی ها زبان فرانسه را به عنوان زبان مادری خود گزارش داده اند

این شهر دارای موقعیتی استراتژیک بین دریای سیاه و مدیترانه بود. همچنین، قرار دریافت آن در جاده تاریخی ابریشم و کنترل شبکه های ریلی بین بالکان و خاورمیانه، آن را به تنها راستا دریایی بین دریای سیاه و مدیترانه تبدیل نموده بود. در سال 1923، پس از جنگ استقلال ترکیه، آنکارا به عنوان پایتخت جدید ترکیه انتخاب شد و نام قسطنطنیه به استانبول تغییر یافت. با این وجود، این شهر برجستگی خود را در امور ژئوپلیتیک و فرهنگی حفظ کرد. از دهه 1950 جمعیت این شهر ده برابر شده است، زیرا مهاجران از سراسر آناتولی به آنجا نقل مکان نموده اند و محدودیت های شهر برای اسکان آنها کمتر شده است. برگزاری جشنواره های هنری و فرهنگی(مانند موسیقی و فیلم) در این شهر، از اواخر قرن بیستم شروع شد که تا امروز نیز ادامه دارند. بهبود زیرساخت ها، شبکه حمل و نقل پیچیده ای را در سطح شهر ایجاد نموده است.

منبع مقاله: ترکیه یا کانادا؟ استانبول یا تورنتو؟ برای مهاجرت و زندگی کدام بهتر است؟

انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 411

به "مقاله: ترکیه یا کانادا؟ استانبول یا تورنتو؟ برای مهاجرت و زندگی کدام بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: ترکیه یا کانادا؟ استانبول یا تورنتو؟ برای مهاجرت و زندگی کدام بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید