مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران از ریاست بنیاد مستضعفان خواهان شفافیت شد

به گزارش چه خبر آنلاین، مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در نامه ای به ریاست بنیاد مستضعفان خواهان شفافیت بیلان کاری این نهاد شد.

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران از ریاست بنیاد مستضعفان خواهان شفافیت شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گنزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران به ریاست بنیاد مستضعفان نامه ای نوشت و طی آن خواهان شفافیت بیلان کاری این نهاد شد.

متن نامه به توضیح زیر است:

️ بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفین هرچه زودتر بیلان کار خودشان را بدهند تا مردم از فعالیت این دو نهاد انقلابی آگاه گردند. بنیاد مستضعفین صورت اموال منقول و غیرمنقول طاغوتیان خصوصاً شاه و خاندان و دار و دستۀ کثیفش در سراسر ایران را به روشنی برای مردم بیان دارند و بگویند چه نموده اند، اموال شاه خائن را به چه کسانی داده اند؟ آیا راست است که بنیاد مستضعفین، بنیاد مستکبرین شده است؟

روح الله خمینی، پیغام نوروزی سال 1360 خورشیدی

جناب آقای پرویز فتاح، رئیس محترم بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

سلام علیکم

اظهارات افشاگرانۀ اخیر شما در رسانۀ ملی پیرامون شرایط فعلی املاک بنیاد مستضعفان امید به اصلاحات اساسی در بنیاد مستضعفان را افزایش داد؛ اما با این حال، ما را با سوالاتی روبرو ساخته است که پاسخ شما به آن ها میتواند اراده واقعی شما در مدیریت بنیاد مستضعفان را روشن کند. در مجموع این قبیل اقدامات اگر به شیوه ای درست و به دور از اغراض سیاسی صورت پذیرد، میتواند منجر به بروز اصلاحات اساسی در بنیاد مستضعفان و سایر نهاد های تحت نظر رهبری بشود. برای بروز این اصلاحات بنظر میرسد که پیش از هرچیز می بایست موارد زیر مورد توجه حضرتعالی قرار گیرد:

️1. پس از گذشت 40 سال از هشدار امام به بنیاد مستضعفان مبنی بر شفاف نمودن دارایی ها و اعلام کردن تمامی املاکی که در اختیار دارد، هنوز اقدامی از سمت بنیاد مستضعفان صورت نگرفته. شفاف نبودن دارایی های بنیاد و روشن نکردن سرنوشت این دارایی ها هیچ نسبتی با حقوق متکفلان این نهاد که مستضعفان باشند ندارد؛ لذا بنیاد می بایست تمامی اموال و دارایی های خود را به صورت شفاف و برخط به عموم اعلام کند. تا قبل از عملی کردن این خواسته که بار ها از زبان مردم و امامین انقلاب بیان شده است، صحبت از هرگونه اصلاح ساختاری در بنیاد بلاوجه است.

2. باید تعیین شود در طول سالیان گذشته از ابتدای انقلاب تا امروز در معاملات متعدد انجام شده، هر کدام از اموال و املاک بنیاد مستضعفان طی چه فرایند ای به چه افراد و نهاد هایی و با چه قیمتی به اجاره رسیده است. مدت زمان سررسید این اجاره تا چه زمانی است و تمامی اسناد مرتبط با این قرارداد ها منتشر شود تا تکذیبیه ها و تاییدیه ها متعدد مطرح نشود.

️3. می بایست گزارش تمامی مزایدات بنیاد که در آن املاک و اموال بنیاد به افراد و نهاد های مختلف خصوصی و دولتی فروش رفته است به صورت عمومی منتشر شود.

4. بنیاد مستضعفین هنوز بعد از 40 سال از سخنرانی امام بیلان کار خود را ارائه نداده است. الگوی کار بنیاد تعیین نیست و ردپای آن در فعالیت های گوناگون تجاری از جمله برج سازی ها و مال سازی ها و برپایی هتل های لوکس دیده می شود. اقداماتی که کاملا در نقطۀ مقابل رسالت اساسی بنیاد و در راستای گسترش اشرافیگری و فشار هرچه بیشتر بر گردۀ مستضعفین می شود. اساسا چرا بنیاد مستضعفان می بایست تأمین کنندۀ زمین برای مدارس خصوصی یا ویلا برای رؤسای جمهور سابق باشد؟ این رفتار ها همگی نشان از این دارد که بنیاد نسبت به رسالت اصلی اش منحرف شده است؛ لذا از شما میخواهیم که در اسرع وقت برنامۀ کاری خود برای مقابله با اتفاقات صورت پذیرفته بیان دارید. همچنین برنامه بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت خود را برای مدیریت بنیاد مستضعفان منتشر کنید و با اعلام بازه های تعیین کنید که هراقدام میبایست تا چه زمانی صورت پذیرد.

️5. همچنین دیگر اقدامی که می بایست نهاد های تحت نظر رهبری در آن پیشگام باشند، شفافیت حقوق و مزایای دریافتی کارمندان و مدیران است. این اقدام نه تنها منجر به بهبود شرایط بنیاد خواهد شد بلکه بنیاد مستضعفان را تبدیل به الگویی برای سایر نهاد ها خواهد نمود.

نهایتا باید گفت در صورتی که شما دارای عزمی جدی برای مقابله با انحرافات انجام شده هستید باید پیش از هرچیز به عنوان یک نیروی انقلابی بر دستورات روی زمین مانده امام (ره) جامه عمل بپوشانید. بدیهی است که اگر افشاگری ها و شفاف سازی های حضرتعالی جنبۀ گزینشی پیدا کند، نه تنها مفید نخواهد بود بلکه نشانگر آن میشود که شما احیانا قصد استفاده تبلیغاتی از این قبیل بیانات دارید؛ لذا امیدواریم که شما هرچه سریع تر اصلاحات اساسی در بنیاد مستضعفان را آغاز کنید و مابه زودی شاهد شفافیت ساختارمند در بنیاد مستضعفان باشیم؛

و من الله التوفیق

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 371

به "مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران از ریاست بنیاد مستضعفان خواهان شفافیت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران از ریاست بنیاد مستضعفان خواهان شفافیت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید