لندن: توافق برگزیت با اروپا شکل نخواهد گرفت

به گزارش چه خبر آنلاین، یک رسانه انگلیسی با استناد به اظهارات محافل دولت این کشور نوشت که لندن دستیابی به توافقی تجاری با اروپا در دوران گذار پسا برگزیت را انتظار ندارد.

لندن: توافق برگزیت با اروپا شکل نخواهد گرفت

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه تلگراف چاپ انگلیس با استناد به اظهارات محافل انگلیسی در گزارشی نوشت: دولت انگلیس بر این باور است که هیچ توافقی در مذاکرات پسا برگزیت بین لندن و بروکسل شکل نخواهد گرفت. با این همه مذاکرات به بن بست رسیده و ناامید کننده درباره حقوق ماهیگیری، نقش دیوان دادگستری اروپا و تضمینی برای ایجاد شرایط رقابتی برابر برای طرفین همچنان پا برجاست.

این روزنامه با استناد به محافل انگلیسی نوشت که مذاکرات به بن بست رسیده برگزیت به نظر نمی رسد به توافقی تجاری بین اتحادیه اروپا و انگلیس منجر گردد.

بر اساس این گزارش، دولت انگلیس انتظار دارد بعد از عملیاتی شدن برگزیت در اول ژانویه سال 2021 بر اساس شرایط سازمان تجارت جهانی با اروپا مبادله تجاری انجام دهد.

از روز سه شنبه دور جدیدی از مذاکرات پسا برگزیت در سایه مناقشات و اختلافات زیاد بین اروپا و انگلیس شروعشده و بروکسل از لندن درخواست نموده که موضع واقع بینانه تری را اتخاذ کند.

مذاکرات پسا برگزیت ماه هاست که شروع شده و تا به حال پیشرفت قابل عرضی نداشته است. اتحادیه اروپا خواستار یک توافق تجاری گسترده با انگلیس است که به این کشور اجازه می دهد کالاهای خود را بدون تعرفه گمرکی و با محدودیت های کم به بازار داخلی اروپا صادر کند. اتحادیه اروپا در مقابل از انگلیس پایبندی کامل به استانداردهای اجتماعی و زیست محیطی را درخواست می نماید. البته انگلیس شرایط اروپا را نمی پذیرد. همچنین مباحث مربوط به ماهیگیری و این مسئله که در آینده چگونه اختلافات باید رفع گردد از موضوعات اصلی در این مذاکرات است.

انگلیس اواخر ژانویه امسال میلادی رسما اتحادیه اروپا را ترک کرد، اما همچنان تا سرانجام امسال میلادی به بازار داخلی اروپا و اتحادیه گمرکی تعلق دارد.

در صورتی که تا سرانجام امسال میلادی که دوران گذار است توافقی درباره موضوعات مورد اختلاف حاصل نگردد خطر برگزیت سخت دوباره ایجاد می گردد. لندن به شدت مخالف تمدید دوران گذار است و از مهلت مقرر برای تمدید این دوره که اواخر ماه ژوئن باید درباره آن تصمیم گیری می شد استفاده ای نکرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 343

به "لندن: توافق برگزیت با اروپا شکل نخواهد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن: توافق برگزیت با اروپا شکل نخواهد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید