قانون تعرفه گذاری پرستاری 14 ساله اجرایی نشده است، پرستاران درحال مهاجرت به کشور های دیگر هستند!

به گزارش چه خبر آنلاین، عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در این شرایط کرونا و عدم افزایش حقوق پرستاران باعث شده است کشور هایی که احتیاج به پرستار دارند پرستاران ما را پذیرش می نمایند و تا به امروز تعداد زیادی از پرستاران کشور درحال مهاجرت به آن کشور ها هستند.

قانون تعرفه گذاری پرستاری 14 ساله اجرایی نشده است، پرستاران درحال مهاجرت به کشور های دیگر هستند!

همایون سامه یح نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، با اشاره به گلایه رهبر انقلاب مبنی بر اجرا نشدن تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اظهار کرد: قانون تعرفه گذاری حدود 14 سال پیش تصویب شده است، اما متاسفانه به خاطر مخارج زیاد آن، تا به امروز دولت ها آن را اجرایی نکرده اند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب هم در خصوص همین مسئله صحبت کردند و ابراز گلایه کردند که چرا چنین قانونی که می تواند سطح درآمدی پرستاران را ارتقا دهد اجرایی نمی گردد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در این شرایط کرونا و عدم افزایش حقوق پرستاران باعث شده است کشور هایی که احتیاج به پرستار دارند پرستاران ما را پذیرش می نمایند و تا به امروز تعداد زیادی از پرستاران کشور درحال مهاجرت به آن کشورها هستند.

سامه یح توضیح داد: خصوصا در این شرایط کشور دولت باید بیشتر هوای قشر پرستار و کادر درمان را داشته باشد و باید هرچه زودتر این قانون تعرفه گذاری اجرایی گردد تا زحمات این قشر تا حدودی جبران گردد.

وی با بیان اینکه قشر پرستار با مسائل عدیده ای رو به رو هست، بیان نمود: متاسفانه فقط روز پرستار به یاد این قشر زحمت کش هستیم، اما باید تمام روز های سال به یاد این افراد باشیم و از زحماتشان قدردانی کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت در پاسخ به این سوال که کمیسیون بهداشت چه اقدامی در بودجه برای کادر درمان در نظر گرفته است؟ گفت: وزارت بهداشت قول داده است تعدادی از پرستاران را به صورت استخدامی جذب کند تا فشار بر روی کادر درمان کمتر وارد گردد همچنین برقرار کردن کارانه و اضافه کاری پرستاران در دستورکار دولت و وزارت بهداشت هست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 621

به "قانون تعرفه گذاری پرستاری 14 ساله اجرایی نشده است، پرستاران درحال مهاجرت به کشور های دیگر هستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون تعرفه گذاری پرستاری 14 ساله اجرایی نشده است، پرستاران درحال مهاجرت به کشور های دیگر هستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید