شکاف در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، دوئل انتخاباتی شروع شده است؟

به گزارش چه خبر آنلاین، به گزارش خبرنگار مهر، در چند روز اخیر عنوان شده بود که علی کفاشیان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال از صبح روز شنبه با عنوان نایب رئیس یا شاید سرپرست فدراسیون وارد ساختمان خبرساز خیابان سئول گردد اما هنوز چنین اتفاقی رخ نداده است.

شکاف در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، دوئل انتخاباتی شروع شده است؟

کفاشیان به دلیل حکم محرومیت کمیته اخلاق از فدراسیون رفت هرچند بعدها گفته شد بازنشستگی یکی دیگر از عوامل کنار رفتن او بوده، البته این در حالی است که بهاروند هم با وجود مطرح شدن بحث بازنشستگی به عنوان نایب رئیس دوم بعد از استعفای مهدی تاج در جایگاه سرپرستی فدراسیون نشست.

با این استدلال بازنشستگی مانع حضور کفاشیان در هیات رئیسه و حتی سرپرستی فدراسیون نیست و او به دلیل حکم کمیته اخلاق محروم بوده و حالا در سرانجام مدت محرومیت می تواند به این فدراسیون بازگردد.

از سوی دیگر انتخاب سرپرست در گرو رضایت یا عدم رضایت اعضای هیات رئیسه نیست بلکه نایب رئیس فدراسیون بر اساس رای مجمع و به پشتوانه مجمع که عالی ترین نهاد تصمیم ساز در ساختار اداری فدراسیون محسوب می گردد می تواند جانشین رئیس گردد.

با این وجود مخالفت شدید و جدی جریان حاکم بر فدراسیون با مواضع تند صادق درودگر به نوعی سخنگوی این جریان است شروع شده، حتی اخباری از کوشش برخی اعضای هیات رئیسه به منظور جمع آوری نامه ای علیه ورود کفاشیان منتشر شد که ظاهراً موافقان و مخالفانی داشته است.

این ترکیب که گفته می گردد تقریباً نیمی از اعضای هیات رئیسه را در صف حامیان و نیمه دیگر را در صف مخالفان قرار داده از شروع پیش از موعد جنگ انتخاباتی در ساختمان سئول حکایت دارد.

طبق ضوابط و قوانین نائب رئیس اول جانشین رئیس مستعفی است اما دلیل مخالفت ها چیز دیگری است. همانگونه که جریان حاکم بر فدراسیون از حالا به فکر یارکشی در انتخابات آینده است جریان بیرونی و مخالفان برخی اعضای هیات رئیسه هم با ورود کفاشیان سعی می نمایند معادلات را به سود خودشان رقم بزنند.

با این وجود تردیدی در قدرت قابل توجه و مقبولیت کفاشیان در مجمع وجود ندارد. او که با 64 رای در انتخابات گذشته نائب رئیس فدراسیون شد همچنان از بیشترین قدرت نفوذ در مجمع فوتبال برخوردار است و در طرف دیگر تضعیف جایگاه مهدی تاج و اطرافیانش به دلیل انتشار جزئیات قرارداد ویلموتس شرایط را برای نزدیکان رئیس سابق در هیات رئیسه سخت تر می نماید.

آنچه مسلم است نبرد قدرت برای آرایش انتخاباتی پیش روی در سئول شروع شده، کفاشیان و یارانش بازگشت به فدراسیون و نشستن بر جایگاه سرپرستی را حق قانونی خود می دانند و در طرف مقابل هم مقاومت حداکثری برای جلوگیری از بازگشت کفاشیان صورت خواهد گرفت.

حکایت سرپرستی بهاروند یا کفاشیان به نوعی معین تکلیف برای انتخاباتی است که سرنوشت 4 ساله فوتبال ایران را رقم خواهد زد و باید دید در این روزهای سرنوشت ساز کدام گروه پیروز به شکست جناح رقیب خواهد شد؟

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 266

به "شکاف در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، دوئل انتخاباتی شروع شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکاف در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، دوئل انتخاباتی شروع شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید