شوینده های مناسب برای از بین بردن کرونا

به گزارش چه خبر آنلاین، خراسان/ طبق بررسی هایی که تا این لحظه روی ویروس کرونا اجرا شده است، این ویروس را چربی احاطه کرده است و بنابراین برای از بین بردن آن باید از شوینده هایی استفاده کرد که چربی را حل نماید. دراین مطلب به بررسی انواع شوینده های مناسب برای از بین بردن این ویروس اشاره شده است.

شوینده های مناسب برای از بین بردن کرونا

آب و صابون

بهترین ماده برای از بین بردن ویروس ها آب و صابون است. پس به طورمنظم بعد ازهر تماس با سطح قابل دسترس برای عموم مانند صفحه کلید آسانسور و خودپردازها به مدت 20 تا 30 ثانیه دست ها را مطابق روش علمی که قبلا گفته ایم، شست و شو دهید .

ژل های ضد عفونی

زمانی که به آب و صابون دسترسی ندارید از ژل های ضدعفونی کننده استفاده کنید. ماده اصلی این ژل ها، الکل است که چربی ها را از بین می برد.

شوینده های سبک

این شوینده ها چون برای شست وشوی سطوح ، شیشه و... به کار می رود، چربی ها را حل می کند و برای ضد عفونی کاربرد دارد. بسکمک از شیشه پاک کن ها در ترکیبات شان که پشت آن ها درج شده است ترکیباتی دارند که برای ضد عفونی مناسب است.

شوینده های سنگین

این شوینده ها بر پایه اسید (مانند وایتکس) یا بر پایه باز (مانند پودرهای شست وشو) چربی ویروس را حل می کند و برای ضد عفونی کردن سطوح مانند پله و دیوارها مناسب است .

سرکه

اگر دسترسی به شوینده ندارید . مخلوط آب و سرکه به راحتی ویروس را از بین می برد.

می توانید ازسرکه و وایتکس به صورت جداگانه استفاده کنید و اگر از بوی آن خوش تان نمی آید از چند پوست پرتقال کمک بگیرید . پوست پرتقال را داخل سرکه بیندازید تا بوی آن از بین برود.

ضد عفونی کننده های حاوی الکل

این ضد عفونی کننده ها برای مصارف پزشکی استفاده می شود و به نظر بیشتر فقها نجس نیست اما اگر درباره مصرف آن ها سوالی دارید با دفتر مرجع تقلید خود تماس بگیرید.

منبع: همگردی
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 36

به "شوینده های مناسب برای از بین بردن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوینده های مناسب برای از بین بردن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید