سوریه: گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی گمراه کننده و ساختگی است

به گزارش چه خبر آنلاین، دولت سوریه گزارش اخیر سازمان منع سلاح ای شیمیایی علیه این کشور را گمراه کننده و حاوی نتیجه گیری های دروغ و ساختگی است.

سوریه: گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی گمراه کننده و ساختگی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه(سانا)، وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای بیان کرد: گزارش سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی درباره استفاده از مواد سمی در شهرک اللطامنه در سال 2017 میلادی گمراه کننده است.

این بیانیه تاکید نمود: این گزارش حاوی نتیجه گیری های دروغین و ساختگی است و هدف از آن وارنه جلوه دادن حقایق و متهم کردن دولت سوریه است، زیرا این گزارش به منابعی تکیه نموده که آنها را ترویست های جبهه النصره و به اصطلاح جماعت تروریستی کلاه سفیدها سرهم نموده اند. این تروریست ها این اقدام را در راستای اجرای دستورات اربابان خود در آمریکا و ترکیه و بعضی کشورهای غربی شناخته شده انجام داده اند. در تهیه این گزارش به طور کامل شیوه ها و روش های کاری سازمان منع سلاح های شیمیایی نادیده گرفته شده و کمترین مبانی تحقیق و سلامت آن در نظر گرفته نشده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: سوریه با شدیدترین لحن گزارش به اصطلاح تیم تحقیقات و معین هویت غیرقانونی را به طور کامل محکوم می نماید و همزمان نیز به طور قاطع استفاده دولت سوریه از گازهای سمی در شهرک اللطامنه یا هر شهر یا روستای دیگر سوریه رد و تاکید می نماید که ارتش سوریه از چنین سلاحی در دشوارترین نبردهای خود علیه گروههای مسلح تروریستی استفاده ننموده است.

وزارت خارجه سوریه گفت: تهیه این گزارش از پیش توسط سازمان های اطلاعاتی آمریکایی و غربی یا به دستور آنها اجرا شده است و آنها از پیش می دانسته اند که به چه نتایجی منجر خواهد شد و هدف از این کار اقدام علیه سوریه و ارتش دلاور آن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 130

به "سوریه: گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی گمراه کننده و ساختگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه: گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی گمراه کننده و ساختگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید