سازمان امدادرسانی بین المللی نروژی: باید تحریم ها علیه ایران برداشته شود

به گزارش چه خبر آنلاین، سازمان شورای پناهندگی نروژ خواستار لغو و یا تعلیق تحریم های اقتصادی تحمیلی آمریکا علیه سوریه، ایران و ونزوئلا به دنبال شیوع ویروس کرونا در این کشورها شد.

سازمان امدادرسانی بین المللی نروژی: باید تحریم ها علیه ایران برداشته شود

به گزارش گروه بین الملل چه خبر آنلاین به نقل از رویترز، یان اگلند دبیرکل سازمان شورای پناهندگی نروژ سه شنبه شب در یک نشست خبری گفت که نهادها و سازمان های امدادرسانی با وجود معافیت پزشکی و غذایی از تحریم ها، در عملیات امدادرسانی خود با مشکل روبرو هستند.

وی در ادامه اظهارات خود در این نشست که به صورت مجازی در ژنو برگزار شده، شرح داد: سونامی فقر و گرسنگی ناشی از همه گیری کرونا، در بسکمک از کشورهای فقیر از خود این ویروس هم بدتر خواهد بود.

دبیرکل سازمان شورای پناهندگی نروژ با تاکید بر لزوم رفع تحریم های اقتصادی افزود: تحریم ها علیه ایران، ونزوئلا و سوریه کار امدادرسانی به مردم عادی در این شرایط کرونایی، سخت کرده است.

اگلند گفت: همه موسسات و شرکت های خاص از جمله بانک هایی که برای کمک به این کشورها به آنها نیاز داریم، به خاطر تحریم ها قادر به ارائه هیچ کمکی نیستند. لذا باید تحریم های اقتصادی همه جانبه علیه این کشورها در راستای طرحی که آن را مقابله با همه گیری ویروس کرونا می نامیم، لغو و یا دست کم تعلیق شوند.

شورای پناهندگان نروژ (NRC) یک سازمان بزرگ و معتبر بشردوستانه است که همانند دیگر سازمان های امدادرسان تحت تاثیر پیامدهای منفی تحریم های آمریکا در دوران کرونا قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 177

به "سازمان امدادرسانی بین المللی نروژی: باید تحریم ها علیه ایران برداشته شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان امدادرسانی بین المللی نروژی: باید تحریم ها علیه ایران برداشته شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید