خبرنگاران 5 هزار هکتار از عرصه های خراسان جنوبی در مقابل بیابان زایی مهار می گردد

به گزارش چه خبر آنلاین، بیرجند - خبرنگاران - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: با تصویب 77 میلیارد تومان برای منابع طبیعی و آبخیزداری استان، پنج هزار هکتار از عرصه های این استان در مقابل بیابان زایی مهار می گردد.

خبرنگاران 5 هزار هکتار از عرصه های خراسان جنوبی در مقابل بیابان زایی مهار می گردد

علیرضا نصرآبادی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم روز درختکاری که با حضور استاندار خراسان جنوبی در پارک جنگلی بیرجند برگزار گردید در جمع چه خبر آنلاین اضافه کرد: خراسان جنوبی یکی از پنج استان درگیر با پدیده گرد و غبار کشور است و سال جاری برای مقابله با بیابان زایی در استان اعتبار ویژه ای در نظر گرفته شد.

وی سطح در نظر گرفته شده برای اجرای طرح های مقابله با بیابان زایی در خراسان جنوبی را پنج هزار هکتار خاطرنشان کرد که بیشترین سطح عملیات اجرایی در کشور است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه سه میلیون و 400 هزار هکتار از مساحت استان تحت تاثیر فرسایش بادی قرار گرفته است این موضوع شرایط این استان را ویژه تر نموده است.

وی توضیح داد: با اعتبار تخصیص یافته امید است شرایط استان در حوزه مقابله با بیابان زایی و همچنین افزایش سرانه فضای سبز تا سال آینده تغییرات چشمگیری داشته باشد.

نصرآبادی وسعت پوشش جنگلی استان را 660 هزار هکتار بیان نمود و گفت: گونه های غالب این جنگل ها بنه و بادامشک است.

وی اضافه کرد: گونه های منحصر به فرد جنگلی مانند دیودال، زبان گنجشک وحشی و سنو جزو مهمترین پوشش های جنگلی این استان است.

وی با اشاره به برنامه های این سازمان برای افزایش سرانه فضای سبز گفت: سال جاری نیز مانند سال های گذشته علاوه بر هفته منابع طبیعی در حوزه اجرا اقدامات موثری مانند طرح مالچ پاشی اجرا شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: تخصیص 40 میلیارد تومان برای اجرای طرح مالچ پاشی، افزایش تعداد نهالستان های استان و رسیدن به فراوری بیش از 2 هزار اصله نهال را از مهمترین برنامه های اجرایی سال جاری دانست.

به مناسب هفته منابع طبیعی بیش از 453 هزار اصله نهال بین شهروندان توزیع می گردد.

علیرضا نصرآبادی افزد: شهروندان می توانند نهال مورد احتیاج خود را با مراجعه به اداره های شهرستان و دریافت حواله دریافت نمایند.

400 اصله نهال همزمان با 15 اسفند روز درختکاری با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استان در محل پارک جنگلی و پارک خطی نشاط بیرجند غرس شد.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی با همکاری شهرداری بیرجند، تعداد 2 هزار اصله نهال را به یاد 2 هزار شهید استان به مرور غرس می نماید.

15 تا 21 اسفند هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 35

به "خبرنگاران 5 هزار هکتار از عرصه های خراسان جنوبی در مقابل بیابان زایی مهار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 5 هزار هکتار از عرصه های خراسان جنوبی در مقابل بیابان زایی مهار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید