خبرنگاران 24 هزار هکتار از مزارع گیلانغرب به کشت گندم اختصاص یافت

به گزارش چه خبر آنلاین، قصرشیرین- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: 24 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان سال جاری به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافت.

خبرنگاران 24 هزار هکتار از مزارع گیلانغرب به کشت گندم اختصاص یافت

سعید حیدرپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: پیش بینی می گردد در صورت شرایط مناسب جوی و تراکنش بارش ها بیش از 50 هزار تن گندم در سال آینده از مزارع این شهرستان برداشت گردد.

وی اظهارداشت: پیش بینی شده سال جاری چهار هزار تن گندم فراوریی این شهرستان نسبت به پارسال افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: همچنین 10 هزار هکتار نیز به منظور کشت جو و نخود پیش بینی شده ضمن اینکه 130 هکتار هم به کشت کلزا و مابقی اراضی به محصولات دیگر اختصاص داده شده است.

حیدرپور اظهارداشت: بذور اصلاح شده و ضدعفونی شده متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه که مورد تایید مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه باشد به مقدار کافی تامین شده و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

او اضافه کرد: در راستای بهبود فراوری و نظارت بر عملکرد و مراحل کاشت، داشت و برداشت تعداد 25 کارشناس مستقر در مراکز دهستان ها و مدیریت شهرستان درنظر گرفته شده است.

وی گفت: برای نهاده های کشاورزی نظیر کود هم در بخش اوره تامین لازم انجام شده و در زمینه مسائل سوخت موردنیاز تراکتورهای شهرستان هم پیگیری لازم انجام شده و افزایش سهمیه سوخت تراکتورهای شهرستان لازم است که امیدواریم محقق گردد.

شهرستان گیلانغرب 41 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که سالانه 100 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان فراوری و روانه بازار مصرف می گردد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از 72 هزار تن جمعیت دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 550

به "خبرنگاران 24 هزار هکتار از مزارع گیلانغرب به کشت گندم اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 24 هزار هکتار از مزارع گیلانغرب به کشت گندم اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید