خبرنگاران امهال اقساط تسهیلات بانکی برای تعدادی از مشاغل تعلق می گیرد

به گزارش چه خبر آنلاین، زنجان - خبرنگاران - دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان زنجان گفت: امهال سه ماهه اقساط تسهیلات بانکی فقط برای تعدادی از مشاغل تعریف شده است.

خبرنگاران امهال اقساط تسهیلات بانکی برای تعدادی از مشاغل تعلق می گیرد

حسن دادگر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: شبکه بانکی پشتیبان و حامی همیشگی فعالان اقتصادی به ویژه در زمان های بحرانی است.

وی گفت: در دوران بحرانی که شیوع ویروس کرونا همه بخش های جامعه را تحت تاثیر قرار داده، نظام بانکی به دنبال ارائه راه کارهای مناسب برای کاهش دغدغه های فعالان اقتصادی است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان زنجان گفت: امهال سه ماهه اقساط تسهیلات مشتریان کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا و دارندگان اقساط قرض الحسنه به صورت سیستمی و انتقال اقساط اسفندماه سال گذشته، فروردین و اردیبهشت امسال به سرانجام اقساط تسهیلات بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتریان به شعب بانکی یکی از مهمترین اقدامات است.

دادگر تاکید کرد: این طرح صرفا برای تعدادی از مشاغل تعریف شده است که یکی از شروط مهم آن نداشتن اقساط معوق قبل از بهمن سال گذشته است.

وی گفت: طرح امهال سه ماهه اقساط تسهیلات بانکی فقط به منظور همراهی با فعالان اقتصادی مشمول طراحی شده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان زنجان گفت: عدم تاثیر چک های برگشتی در سوءسوابق بانکی مشتریان نزد بانک مرکزی و امکان استفاده از خدمات بانکی برای این افراد یکی دیگر از خدمات شبکه بانکی به فعالان اقتصادی و اصناف است.

دادگر اضافه نمود: مصوبه هیات دولت در خصوص تسهیلات ‭‭750‬‬ هزار میلیارد ریالی با نرخ سود ترجیحی 12 درصد بانک مرکزی نیز به محض وصول دستورالعمل به بانک های استان و تعیین مبلغ سهم اختصاصی به استان به سرعت عملیاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: کارت اعتباری 10 و 20 میلیون ریالی به اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت تا سقف چهار میلیون خانوار به تشخیص و معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعلق خواهد گرفت.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان زنجان گفت: بانک های عامل، همان واریز کننده یارانه افراد بوده و موظف هستند 48 ساعت پس از اعلام وزارت کار به حساب افراد مشمول واریز کنند.

دادگر با اشاره به بازپرداخت 27 ماهه این تسهیلات و تنفس سه ماه اظهارداشت: مشمولان این طرح نیازی به مراجعه به بانک ها را نداشته و بانکها با اخذ تعهد الکترونیک می توانند اقساط را از یارانه و کمک معیشتی افراد کسر کنند.

وی ادامه داد: وجود چک برگشتی و اقساط معوق بانکی افراد مانع از دریافت این تسهیلات نمی شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 136

به "خبرنگاران امهال اقساط تسهیلات بانکی برای تعدادی از مشاغل تعلق می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امهال اقساط تسهیلات بانکی برای تعدادی از مشاغل تعلق می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید