خبرنگاران استاد دانشگاه: گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت رئیسعلی دلواری شروع شد

به گزارش چه خبر آنلاین، بوشهر-خبرنگاران- ایرج مزارعی مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل امنیت ملی در یادداشتی با عنوان شروع گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت ریسعلی دلواری به تجزیه و تحلیل این موضوع پرداخته است.

خبرنگاران استاد دانشگاه: گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت رئیسعلی دلواری شروع شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط گرفتن ویزای دانشجویی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

در یادداشت مزارعی که نسخه ای از آن به خبرگزاری جمهوری اسلامی در بوشهر نمابر شد، آمده است: انگلیس چهار بار به وسیله خلیج فارس به استان بوشهر تجاوز کرد که در هر چهار تجاوز با شکست ذلیلانه و محقرانه روبرو شد و اوج آن مبارزه مقتدرانه شهید ریسعلی دلواری است.

در آن نبرد، شهید رئیسعلی پیروز شد با استمداد از فتوی علماو مراجع دینی وقت ضربه سختی به متجاوزان انگلیسی بزند و با کشتن حدود پنج هزار نیروی انگلیسی در حدود هفت سال برای همواره خیال حمله نیروهای متجاوز در خلیج فارس به بوشهر را دفن کند.

این درخت تنومند مقاومت، استبدادستیزی، ضد استعماری و وطن پرستی که با خون شهید رئیسعلی دلوار آبیاری شد، در رگ و خون کل مردمان استان بوشهر ساری است طوری که اوج آن را در دوران دفاع مقدس و در مبارزه مستقیم با امپریالیسم جهانی آمریکا دیدیم.

نبردی که در آن شهید مهدوی و همرزمانش توانستند هیمنه و هژمونی آمریکا را بشنمایند و با انهدام بالگرد سوپر کبری آمریکا متجاوزان به حریم آبهای ایران اسلامی را برای همواره در دریا غرق کردند.

خون رئیسعلی دلواری همچنان در رگ و پوست فرزندان بوشهر در جاری است و هر روز هم این جوشش پررنگتر از گذشته می گردد طوری که می توان به دستگیری شناور جنگی آمریکا در همین چند سال گذشته توسط دریادلان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه بوشهر اشاره نمود که این حافظان حریم دریایی کشور توانستند با اقتدار و قدرت دریایی خود و اسارت 10 تکاور دریایی ارتش آمریکا، بار دیگر همینه استعمارگر جهانی یعنی آمریکا را لگدمال نمایند.

بدون شک این اقتدار و مقاومت فرزندان ایران اسلامی امروز مرهون خون شهیدانی چون شهید ریسعلی دلواری و شهید مهدوی و سایر شهدای انقلاب اسلامی است که چنان موقعیت استراتژیکی برای کشورمان فراهم نموده است که بدون اغراق باید گفت هم اکنون امنیت کامل خلیج فارس بدست فرزندان ایران عزیز است و هر تحرک و فعل و انفعالی بدون هماهنگی با دریادلان ایرانی بی فایده است.

بنابراین بی جهت نیست اگر اذعان کنیم که گفتمان جریان مقاومت امروز در ایران و منطقه خلیج فارس مرهون سردار مبارزه با زیادخواهی و استعمار ستیزی، شهید رئیسعلی دلواری است که با مجاهدت و مقاومت خود قیادت و اقتدار خاصی به کشورمان داده اند، تا آنجا که ایران را به کشوری قدرتمند در بعد ژئوپلتیکی، ژئواستراتژیکی و ژئواکونومیکی در منطقه خلیج فارس تبدیل نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 409

به "خبرنگاران استاد دانشگاه: گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت رئیسعلی دلواری شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاد دانشگاه: گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت رئیسعلی دلواری شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید