حریرچی: سازمان جهانی بهداشت از واکسن های ایرانی شگفت زده شده است

به گزارش چه خبر آنلاین، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران با همکاری چند کشور اقدامات اولیه را برای تولید واکسن کرونا انجام داده که این مهم به محض نهایی شدن اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

حریرچی: سازمان جهانی بهداشت از واکسن های ایرانی شگفت زده شده است

دکتر ایرج حریرچی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران زنجان، در پاسخ به ایرنا در خصوص ساخت واکسن کرونا گفت: هم اکنون در حال ساخت واکسن کرونا در کشورمان هستیم که چهار مورد آن طی روزهای اخیر به سازمان جهانی بهداشت ارائه شده بطوری که آنها از پیشرفت های محققان و دانشمندان ایرانی شگفت زده شده اند.

وی یادآوری کرد: اقدامات لازم برای ساخت واکسن کرونای ایرانی در حال انجام است که از هفته های آینده وارد فاز انسانی و پس از این مرحله وارد مراحل بعدی خواهد شد.

این مسؤول در خصوص آخرین شرایط کرونایی کشور نیز گفت: با اقدامات و محدودیتهای انجام گرفته تغییرات قابل توجهی در میزان ترددهای مردم، رعایت پروتکل های بهداشتی و درمانی رخ داده بطوری که ترددهای سطح کشور حدود 35 درصد کاهش یافته است.

وی اضافه نمود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و درمانی در مراکز خصوصی حدود 89 درصد و و مراکزدولتی حدود 94 درصد اعلام شده اما برای اینکه اثرات این اقدام در کاهش موارد ابتلا، سرپایی و بستری مشاهده شود به زمان نیاز دارد.

حریرچی در خصوص شرایط کرونایی 2 دسته شهرستان به تعداد 43 و 46 شهرستان که مشاغل 2، 3، 4 در 2 بسته متفاوت طی آبان تعطیل شده بودند، نیز گفت: در این زمینه از سه روز پیش، 69 شهرستان از شرایط قرمز خارج شدند که امیدواریم در آینده نزدیک تعداد شهرهای با شرایط بهتر افزایش یابد.

وی گفت: این موضوع نشان می دهد در صورتیکه همکاری مردم و اقدامات لازم دستگاه های دولتی در ارتباط با شهرستان های باقیمانده در شرایط قرمز انجام شود می توان به خارج شدن از این شرایط بیش از گذشته امیدوار بود تا معیشت مردم به شرایط عادی برشود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همچنین در ارتباط با تشدید بیماری کرونا در فصل زمستان واعمال محدودیت های دیگر نیز اضافه نمود: اعمال محدودیت های دیگر بستگی به شرایط کنونی بیماری در کشور دارد و در این میان سلامت مردم در اولویت واقع شده است.

این مسؤول بهترین راهکار برای کنترل ویروس کرونا را همدلی، همکاری مردم به ویژه جلوگیری از دورهمی های خانوادگی، مطرح نمود و گفت: در صورت نیاز محدودیت ها افزایش و یا کاهش خواهد یافت.

وی در ارتباط با بهبودی شرایط کادر درمان کشور گفت: در این راستا اقداماتی برای افزایش حقوق و نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان، نسبت به سال گذشته انجام گرفته اما هنوز به مرحله رضایت بخشی نرسیده ایم.

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 552

به "حریرچی: سازمان جهانی بهداشت از واکسن های ایرانی شگفت زده شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: سازمان جهانی بهداشت از واکسن های ایرانی شگفت زده شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید