توضیح یک داوطلب درباره احساسش بعد از تزریق واکسن کرونا

به گزارش چه خبر آنلاین، خبرنگاران : یک دکتر متخصص ریه ساکن نیویورک که از اولین کسانی بود که واکسن کوید19 را دریافت کرد، می گوید که او و همکارانش پس از تزریق این واکسن هیچ عوارض جانبی نداشتند.

توضیح یک داوطلب درباره احساسش بعد از تزریق واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، دکتر کارا آگرستراند، متخصص ریه یکی از اولین اعضای کادر درمان نیویورک بود که واکسن کوید19 را تزریق کرد. او درباره تجربه خود از تزریق این واکسن می گوید.

تازه ترین خبرها و تحلیل های اقتصادی را در اینستاگرام خبرنگاران مشاهده کنید

او می گوید: شرایط در ده ماه گذشته واقعا عجیب بود. اگر سال گذشته به ما می گفتند که در این سال قرار است چه اتفاقاتی بیفتد، هرگز باور نمی کردیم؛ به نظر می رسید جهان یک شبه تغییر کرده است.

این دکتر متخصص ادامه می دهد: من هنوز استرس فصل بهار را حس می کنم، برای همین وقتی شنیدم از اولین کسانی هستم که واکسن را دریافت می کنم، خیلی هیجان زده شدم اما درباره آن به کسی چیزی نگفتم چون نگران بودم که این اتفاق نیفتد.

دکتر آگرستراند درباره تجربه تزریق خود می گوید: واکسن واقعاً هیچ دردی نداشت و تنها چند ثانیه طول کشید و بعد از آن حالم خوب بود. انرژی زیادی داشتم و هیچ عوارض جانبی را تجربه نکرد تنها عارضه ای که وجود داشت درد بازو و جای واکسن برای مدتی کوتاه بود. بسیاری از دوستان و همکاران من این واکسن را تزریق کردند و آنها هم مانند من بودند. ما همه خرسند و سپاسگذار بودیم چرا که می دانستیم در حال رفتن به مرحله ای جدید برای پایان دادن به این پاندمی وحشتناک هستیم.

او ادامه می دهد: این واکسن قرار است به مهمترین ابزار ما برای مبارزه با این بیماری تبدیل شود. علاوه بر تمام کارهایی که ما تا به حال انجام داده ایم، مانند فاصله اجتماعی، ماسک زدن و ...، واکسن قدم بعدی است که همه باید برای پایان دادن به این همه گیری بردارند. کارایی 95 درصدی و اثرات جانبی کم جزیی نشان می دهند که این واکسن واقعا موثر است. من افرادی را در سراسر امریکا می شناسم که این واکسن را دریافت کرده اند و هیچ عارضه ای حتی تب و لزر ساده نداشته اند.

این متخصص در پایان تاکید می کند: هدف دانشمندان و متخصصانی که این واکسن را تولید می کنند، نجات مردم از این پاندمی است. لازم به ذکر است که این واکسن پروتکلهای دقیق ایمنی و آزمایش را پشت سر گذاشته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 639

به "توضیح یک داوطلب درباره احساسش بعد از تزریق واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح یک داوطلب درباره احساسش بعد از تزریق واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید