تمام راه های کرمانشاه به سمت مرزها مسدود است

به گزارش چه خبر آنلاین، جلسه کمیته انتظامی امنیتی ستاد اربعین استان کرمانشاه با هدف بررسی آخرین اقدامات در خصوص پیشگیری از تردد زوار به مرز های استان تشکیل شد و در این جلسه مسئولان دستگاه های عضو به تشریح آخرین اقدامات اجرا شده در این زمینه پرداختند.

تمام راه های کرمانشاه به سمت مرزها مسدود است

به گزارش ایسنا؛ نصرت اله مرادی مدیرکل انتظامی امنیتی استانداری کرمانشاه در ابتدای این جلسه با اشاره به اربعین متفاوت امسال گفت: متاسفانه امسال به دلیل شیوع کرونا، مراسم اربعین مانند روال معمول سالیان گذشته برگزار نمی شود و با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا مراسم پیاده روی و تجمع در اربعین را نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس تصمیمات این ستاد هرگونه تردد زوار به کشور عراق ممنوع است و به همین دلیل مرز ها برای تردد زوار بسته شده و از تمام مردم می خواهیم به مرز های مراجعه نکنند.

باید قبل از رسیدن به مرز، مانع زوار شویم

امیر کیومرث جعفری معاون عملیات قرارگاه غرب ارتش نیز در این جلسه با بیان اینکه تنها راه قانونی ورود به کشور عراق از طریق مرز است، گفت: طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا مرز ها بسته و اجازه تردد به زوار داده نمی شود، بنابراین راه قانونی برای ورود به کشور عراق در این ایام وجود ندارد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تا به امروز مراجعه زوار به مرز را نداشته ایم و باید همه تلاش کنند بویژه در 48 ساعت مانده به مراسم اربعین از حرکت زوار به سمت مرز ها خودداری کنند و بهتر است پیش از رسیدن به مرز جلوی زوار گرفته شود، وگرنه کار در مرز ها سخت خواهد شد.

جعفری شرح داد: در حال حاضر استان ایلام از ورود تمام خودرو های پلاک غیربومی به این استان جلوگیری می کند و بهتر است استان هم چنین طرحی را پیاده کرده و از همان مبادی ورودی جلوی حرکت زوار گرفته شود.

تا به امروز موردی از تردد زوار در مرز های استان گزارش نشده است

حجت الله کریمی معاون عملیات مرزبانی هم در این جلسه اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو در این ایام از احساسات زوار سوءاستفاده کرده و تلاش دارند زوار را بصورت قاچاق به آن طرف مرز منتقل کنند که در این رابطه برخی از این افراد سودجو دستگیر شدند و مردم باید بدانند اگر در کشور عراق به دلیل ورود غیرمجاز دستگیر شوند، طبق قوانین آن کشور مجازات خواهند شد.

وی با بیان اینکه گشت های متعددی در مرز فعال هستند، گفت: تا به امروز گزارشی از مراجعه زوار به مرز های استان نداشته ایم و پیش بینی می شود در 48 ساعت مانده به اربعین مراجعات تشدید شود که باید قبل از رسیدن به مرز جلوی آن ها گرفته شود.

کریمی شرح داد: تا به امروز ترددی در مرز های استان گزارش نشده و تعامل خوبی در این زمینه میان کشور ایران و عراق وجود دارد.

موکب های اربعین در جمع آوری کمک های مومنانه و بازسازی خانه های محرومان فعال شده اند

مهدی حسینی کننده ستاد بازسازی عتبات عالیات استان هم در این جلسه با بیان اینکه 149 موکب در استان و 14 موکب که درسالیان گذشته در راستا کربلا به نجف مستقر می شدند امسال برای خدمات رسانی به زوار پای کار بودند، گفت: متاسفانه کرونا موکبداران را از خدمات رسانی به زوار محروم کرد و برای همین صاحبان این موکب ها امسال برنامه های دیگری طرح ریزی کرده اند.

وی اضافه کرد: امسال موکب های استان در بحث کمک های مومنانه فعال شده اند و برخی دیگر نیز در زمینه جمع آوری نذورات و هدایای مردمی جهت بازسازی صحن و سرای حرم امام حسین (ع) فعالیت می کنند، همچنین تعدادی نیز به روستا های محروم رفته و در حال بازسازی خانه های محرومان هستند و تعدادی نیز در بحث جمع آوری کمک های مهربانی برای دانش آموزان فعالیت می کنند.

تمام راه های اصلی و فرعی مرز ها مسدود شده است

سرهنگ محمد مهدی یاوری کننده نیروی انتظامی استان کرمانشاه هم در این جلسه با بیان اینکه نیروی انتظامی از مدت ها پیش برای خدمات رسانی به زوار آماده شده است، گفت: بستر های لازم فراهم شده بود که امسال به زوار خدمات رسانی داشته باشیم که متاسفانه تداوم شیوع ویروس منحوس کرونا برنامه ها را به هم ریخت و پیاده روی امسال اربعین لغو شد.

یاوری شرح داد: سناریو های مختلفی برای خدمات رسانی به زوار در شرایط مختلف پیش بینی شده بود و در یکی از همین سناریو ها اقدمات لازم در صورت لغو برنامه اربعین هم از قبل تعیین شده بود.

وی اضافه کرد: با توجه به لغو برنامه امسال اربعین، گشت های ثابت و سیار در مبادی ورودی شهر ها مستقر شده و از حرکت زوار به سمت مرز ها با رعایت تکریم و احترام جلوگیری می کنند و زوار را به شهرهایشان برمی گردانند.

یاوری گفت: هم اکنون دو ایست بازرسی هم در کنگاور و دالاهو فعال است و مانع تردد کاروان ها به سمت مرز های استان می شوند.

وی اضافه کرد: همچنین دوربین های پایش تصویری هم فعال بوده و تردد ها تحت کنترل است و درصورت مشاهده تردد زوار به سوی مرز، از آن جلوگیری می شود.

یاوری گفت: طی این مدت تمام راه های فرعی و اصلی مرز ها هم شناسایی و مسدود شده است و اجازه تردد به زوار داده نمی شود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 448

به "تمام راه های کرمانشاه به سمت مرزها مسدود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام راه های کرمانشاه به سمت مرزها مسدود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید