تحت پوشش کامل بیمه قرار گرفتن درمان ناباروری، در انتظار ابلاغیه نهایی وزارت بهداشت

به گزارش چه خبر آنلاین، خدایی گفت: در صورت ابلاغ دستورالعمل های کلی مصوبه بیمه شدن خدمات درمان ناباروری زوجین از طرف وزارت بهداشت، این مصوبه به طور کامل اجرایی خواهد شد.

تحت پوشش کامل بیمه قرار گرفتن درمان ناباروری، در انتظار ابلاغیه نهایی وزارت بهداشت

فرهاد خدایی معاون اداره کل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، اظهار کرد: در هیئت دولت مصوبه ای به تصویب رسیده بود که طی آن، خدمات درمان ناباروری و نازایی زوجین تحت پوشش بیمه قرار بگیرد و در همان مصوبه آمده است که استانداردها و پروتکل آن را وزارت بهداشت، سیاست های خرید راهبردی مصوبه فوق را دبیرخانه شورای عالی بیمه و هزینه های درمان ناباروری و نازایی هم به وزارت بهداشت منتقل می گردد تا بر اساس عملکرد به سازمانهای دیگر منتقل گردد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر به سازمان تامین اجتماعی در مورد چگونگی ارائه خدمات درمان ناباروری ونازایی ابلاغیه ای ارسال نشده است و جزئیات و چند و چون اجرای تحت پوشش قرار گرفتن خدمات ناباروری و نحوه ارائه به زوجین هنوز به طور دقیق معین نشده است.

معاون اداره کل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی یادآور شد: پس از معین استانداردها و ابلاغ آن، نحوه ارائه خدمات بیمه ای درمان ناباروری به زوجین از طرف تامین اجتماعی اعلام خواهد شد.

خدایی بعلاوه توضیح داد: بودجه و موضوع هزینه ها و تامین بار اقتصادی مصوبه تحت پوشش قرار گرفتن خدمات درمان ناباروری و نازایی در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و پس از آن به سازمانهای بیمه گر انتقال پیدا می نماید.

وی اضافه نمود: سازمانهای بیمه گر به جز بعضی خدمات درمان ناباروری، سایر خدمات تشخیص دارویی و درمانی را به زوجهای نابارور ارائه می دهند و یک زوج نابارور انواع خدمات مرتبط را هم اکنون در قالب بیمه دریافت می نمایند و علی رغم اینکه داروهای درمان ناباروری بیمه نیستند، با امضای تفاهم نامه بین وزارتخانه های بهداشت و تعاون با تعرفه بیمه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

آزمایشات درمان ناباروری هم اکنون رایگان است

معاون اداره کل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی یادآور شد: همه آزمایشات مختلف درمان زوج های نابارور هم تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و در حال حاضر تنها بعضی از خدمات به صورت آزاد و غیر بیمه ای ارائه می گردد و بخش زیادی از راه درمانی را بیمه ها تا کنون رفته اند و خدمات دیگر هم به خدمات قبلی اضافه خواهد شد.

خدایی اضافه نمود: مهمترین گام تحت پوشش کامل رفتن خدمات درمان ناباروری زوجین، ابلاغ استانداردها است و پس از آن حدود 2 هفته دستورالعمل خرید راهبردی خدمات بیمه ای این موضوع نهایی و اجرا می گردد.

وی اعلام کرد: بخشنامه هیئت دولت که دوم شهریور ماه امسال صادر شد، مهمترین اقدام در راستای تحت پوشش کامل بیمه رفتن خدمات نازایی و ناباروری است و پیرو آن باید مراحل 3 گانه از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور معین و ابلاغ گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1027

به "تحت پوشش کامل بیمه قرار گرفتن درمان ناباروری، در انتظار ابلاغیه نهایی وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحت پوشش کامل بیمه قرار گرفتن درمان ناباروری، در انتظار ابلاغیه نهایی وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید