اعتراف معاون ترامپ به کمبود کیت تشخیص کرونا در آمریکا

به گزارش چه خبر آنلاین، معاون رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه اعتراف کرد ظرفیت این کشور برای انجام آزمایش های تشخیص کرونا جوابگوی تقاضاهای موجود نیست.

اعتراف معاون ترامپ به کمبود کیت تشخیص کرونا در آمریکا

به گزارش گروه سیاسی چه خبر آنلاین، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه (به وقت تهران) اعتراف نموده تعداد کیت های تست کرونا در این کشور جوابگوی تعداد تقاضاها نیست.

شبکه خبری سی ان ان در گزارشی درباره سخنان پنس نوشته است: حتی بعد از فریادهای مقام های ایالتی و محلی مبنی بر اینکه ایالات متحده از درک وسعت شیوع کرونا غافل مانده، سردرگمی ها و تأخیر ها در دریافت تست کرونا از آمریکایی ها همچنان ادامه دارند.

به نوشته این شبکه خبری، مایک پنس که از سوی دونالد ترامپ به عنوان رئیس کارگروه پاسخ به بحران کرونا معین شده پنجشنبه به کمبود کیت های مورد احتیاج برای دریافت آزمایش های ابتلا به کرونا اعتراف نموده است.

پنس هنگام بازدید از تأسیسات شرکت تری ام در ایالت مینه سوتا در جمع چه خبر آنلاین گفت: ما امروز آزمایش های کافی که بتواند جوابگوی میزان تقاضایی باشد که پیش بینی می کنیم مطرح گردد نیستیم.

معاون رئیس جمهور آمریکا اضافه نمود دولت آمریکا قادر خواهد بود امکانات آزمایش کرونا را تنها برای کسانی که گمان می رود در معرض این ویروس قرار گرفته باشند و یا کسانی که نشانگان ابتلا به کرونا را بروز می دهند، فراهم کند.

سی ان ان نوشته سخنان آقای پنس در حکم اعتراف به عدم آمادگی کافی دولت ترامپ برای رفع کردن تقاضاهای فزاینده ای است که انتظار می رود برای انجام آزمایش کرونا بروز نمایند.

رسانه آمریکایی، علاوه بر این، سخنان پنس را آخرین نمونه از بیانیه های سردرگم نماینده دولت ترامپ درباره میزان در دسترس بودن تست تشخیص کرونا برای مردم دانسته است. این مسئله به یکی از نقائص جدی دولت ترامپ در مقابله با کرونا تبدیل شده و باعث یأس پزشکان و مسئولان بهداشت ایالتی شده است که می خواهند سریع تر بیماران مبتلا به کرونا را شناسایی نموده و آنها را قرنطینه نمایند.

گاوین نیوسام، فرماندار ایالت کالیفرنیا هفته گذشته درباره ظرفیت این ایالت برای انجام آزمایش تست کرونا گفت: به کلام ساده، امکانات کافی نیست.

روز چهارشنبه، مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها در آمریکا اعلام نموده بود که هر فردی بنا به تشخیص پزشک می تواند آزمایش تشخیص کرونا بدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 37

به "اعتراف معاون ترامپ به کمبود کیت تشخیص کرونا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف معاون ترامپ به کمبود کیت تشخیص کرونا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید