ادامه داشتن معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات

به گزارش چه خبر آنلاین، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، ادامه داشتن معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات مشاهده می شود.

ادامه داشتن معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات

داستان چیست؟

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: براساس ماده 142 قانون مالیات های مستقیم، درآمد کارگاه های فرش دستباف و صنایع دستی و شرکتهای تعاونی و اتحادیه های فراوریی مربوطه از پرداخت مالیات، معاف هستند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توضیح داد: در شهریور سال گذشته پیش نویس لایحه اصلاح معافیت های مالیاتی مستقیم توسط سازمان امور مالیاتی تهیه و به کمیسیون مالی هیئت دولت ارسال شد تا ماده 142 قانون مالیات های مستقیم حذف گردد، به همین منظور برای حذف نشدن آن با نمایندگان مجلس شورای اسلامی رایزنی هایی انجام دادیم. همچنین با وزیر اقتصاد و امور دارایی و معاون اول رئیس جمهوری در این زمینه مکاتبه کردیم.

وی اضافه نمود: معاون صنایع دستی در جلسه ای که با معاون حقوقی و معاون مالی وزارت امور اقتصاد و دارایی برگزار گردید، مراتب اعتراض خود را نسبت به حذف ماده 142 خاطرنشان کرد و قرار شد در پیش نویس موردنظر، معافیت ماده 142 به قوت خود باقی بماند، به همین منظور سازمان امور مالیاتی متن پیش نویس لایحه خود را برای اشخاص حقیقی تا سقف 2 میلیارد ریال درآمد سالانه اصلاح کند.

مونسان گفت: پس از برگزاری نشست های متعدد کارشناسی و با کوشش های مستمر و پیگیری های جدی معاونت صنایع دستی، در جلسه کمیسیون مالی هیئت دولت مصوب شد تا معافیت ماده 142 قانون مالیات های مستقیم به قوت خود باقی بماند، این موضوع از مطالبات اصلی و دغدغه های جدی ذی نفعان حوزه صنایع دستی کشور بوده و پرداختن به آن از اولویت های وزارتخانه است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: خوشبختانه با تصویب این مصوبه دغدغه کارگاه های فراوریی صنایع دستی برطرف می گردد. همچنین با توجه به اینکه در سال جهش فراوری قرار داریم، پرداختن به موضوعات صنایع دستی و برطرف مسائل هنرمندان و صنعتگران به ویژه در دوران کرونا جز اولویتهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است.

منبع: همگردی
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 407

به "ادامه داشتن معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه داشتن معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید