ائتلاف احزاب اپوزیسیون پاکستان پیش از آغاز به کار با خطر انحلال روبرو شد

به گزارش چه خبر آنلاین، فضل الرحمان که به شدت از عملکرد دو حزب مردم و نواز ناراضی است به صراحت از عدم وجود اعتماد نسبت به آنها سخن گفت.

ائتلاف احزاب اپوزیسیون پاکستان پیش از آغاز به کار با خطر انحلال روبرو شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از جیو تی وی؛ اقدام مشترک احزاب اپوزیسیون در کشور پاکستان باز هم پیش از شروع فعالیت با خطر شکست روبرو شده است.

گزارش ها حاکی است فضل الرحمان رئیس حزب جمعیت علمای اسلام که تلاش زیادی برای متحد کردن احزاب اپوزیسیون علیه دولت اسلام آباد داشت باز هم از عملکرد سران دو حزب نواز و مردم ناامید شده است.

نزدیکان فضل الرحمان اعلام کردند: او به شدت از دو حزب نواز و مردم ناراضی است و احتمال دارد جلسه مشترک احزاب اپوزیسیون برگزار نشود.

نارضایتی فضل الرحمان از دو حزب بزرگ اپوزیسیون پاکستان به این معنی است که او باز هم به تنهایی قدم به میدان خواهد گذاشت و تلاش می کند تا دولت اسلام آباد را با چالش روبرو کند.

قرار است اولین جلسه اعتراضی فضل الرحمان 7 سپتامبر (17 شهریور) در شهر پیشاور برگزار شود و سپس تمام شرکت کنندگان در اعتراضات او به سمت اسلام آباد حرکت کنند.

فضل الرحمان قصد دارد پیش از شروع اعتراضات علیه دولت مسئولین حزب مردم و حزب نواز را وادار به نوشتن تعهدنامه های کتبی کند.

این اقدام رئیس حزب جمعیت علمای اسلام به معنای بی اعتمادی کامل نسبت به دو حزب نواز و مردم تلقی می شود و او این واهمه را دارد که مانند سال گذشته فریب آنها را بخورد.

هنوز سران حزب نواز و حزب مردم نسبت به تصمیم فضل الرحمان واکنشی نشان نداده اند ولی این احتمال وجود دارد که آنها امضا تعهدنامه کتبی را توهین به خود تلقی کنند.

دلیل اصلی عدم همراهی سران حزب نواز و حزب مردم این است که نمی خواهند اجازه دهند یک حزب دیگر نیز وارد بازی قدرت شود یا فضل الرحمان ریاست اپوزیسیون را در پاکستان به دست بگیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 364

به "ائتلاف احزاب اپوزیسیون پاکستان پیش از آغاز به کار با خطر انحلال روبرو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف احزاب اپوزیسیون پاکستان پیش از آغاز به کار با خطر انحلال روبرو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید