آمریکا طرح روسیه در شورای امنیت را مسدود کرد

به گزارش چه خبر آنلاین، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام نمود، آمریکا پیش نویس بیانیه شورای امنیت در مورد حمله اخیر به ونزوئلا را که توسط مسکو پیشنهاد شده بود، مسدود کرد.

آمریکا طرح روسیه در شورای امنیت را مسدود کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت گفت: روسیه گزارشی را درباره شرایط موجود در ونزوئلا ارائه نموده است.

وی پس از این نشست در بیانیه ای گفت: این پیش نویس پیشنهادی از سوی مسکو ارائه شد که قرار بود در جریان کنفرانس ویدیویی روز چهارشنبه شورای امنیت تصویب گردد. هیچ اتهامی در این پیش نویس مطرح نشده و تنها از موضوعات اساسی حمایت شده بود اما نمایندگی آمریکا در سازمان ملل 9 دقیقه پس از شروع جلسه این پیش نویس را مسدود کرد.

مقامات ونزوئلا سوم مه امسال میلادی اعلام کردند که حمله دریایی شبه نظامیان از کلمبیا خنثی شد اما در جریان این عملیات هشت شبه نظامی کشته و تعدادی دیگر بازداشت شدند.

لوک دنمن، یکی از بازداشت شدگان که شهروند آمریکایی است و برای شرکت امنیتی سیلورکورپ آمریکا کار می نماید در جریان بازپرسی اعتراف کرد که هدف این گروه تصرف فرودگاه بین المللی کاراکاس و بردن نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به آمریکا بود.

این پیش نویس بیانیه طبق منشور سازمان ملل استفاده از زور را رد نموده و بر قطعنامه های مربوطه درخصوص ونزوئلا تاکید داشت.

این پیش نویس همچنین خواهان حل این شرایط بدون مداخله و در چهارچوب منشور سازمان ملل و قانون اساسی ونزوئلا با احترام به تمامیت ارضی، استقلال و حاکمیت این کشور شد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 237

به "آمریکا طرح روسیه در شورای امنیت را مسدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا طرح روسیه در شورای امنیت را مسدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید