آخرین خبرها
کد مطلب: 6617
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 مهر 1391 - 16:25:40

مردان عقیم، طول عمر بیشتری دارند

مردان عقیم، طول عمر بیشتری دارند
سبک زندگی > ۱۸+  - نتیجه مطالعات جدیدی که درباره طول عمر زیاد مردان عقیم شده صورت گرفته، نشان می دهد هورمون تستوسترون در مردان می تواند سبب کاهش طول عمر آنها شود.

به گزارش نیوز استرالیا ، این تحقیق در آخرین شماره ژورنال کورنت بایالاژی منتشر شده و طی آن سابقه زندگی طولانی افراد در سلسله جاوسون کره در بین سالهای 1300 تا اوایل قرن بیستم مورد مطالعه قرار گرفته است .

بر اساس این تحقیق اکثر مردان دراین سلسله در اواخر دهه چهارم زندگی و اوایل دهه پنجم درگذشتند.

اما مردان عقیم شده سلطنتی به طور متوسط هفتاد سال زندگی کرده اند. به عقیده نویسنده این گزارش دکتر کیونگ جین مین از دانشگاه اینها کره جنوبی، دلیل این امر می تواند هورمون تستاسترون باشد که میزان ابتلای مردان به بیماری های قلبی را افزایش داده و در عوض مصونیت بدن مقابل بیماریها را به شکل چشمگیری کاهش می دهد. در این تحقیق همچنین اثبات شده نبود این هورمون در حیوانات می تواند به طول عمر بیشتر آنها کمک شایانی کند.

به گفته او یکی از عوامل پیر شدن تولید مثل است چرا که بدن ظرفیت محدودی انرژی دارد که یا باید به مصرف تولید مثل برسد و یا اینکه در بخشهای مختلف بدن مصرف شود.

افراد عقیم شده در کره در آن سالها با اینکه نمی توانستند فرزندی داشته باشند، کودکانی را به  فرزند خواندگی قبول می کردند و می توانستند سال های سال زندگی شادی را مثل سایر مردان داشته باشند.

با این حال به گفته دکتر کیونگ جین مشخص نیست اگر مردان در میان سالی اقدام به اخته شدن بکنند، تاثیری مستقیم بر طول عمرشان داشته باشد و باید در این مورد عوارض جانبی آن را نیز در نظر داشته باشند.

47281

کلید واژه: مردان
  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+1